HandelPaństwoŚwiat

Tesco ogranicza sprzedaż niektórych produktów

Największa brytyjska sieć supermarketów, Tesco, poinformowała  o wprowadzeniu racjonowania niektórych podstawowych produktów żywnościowych i higienicznych. Powód – klienci masowo wykupywali je w związku z epidemią koronawirusa.

Klienci mogą kupić maksymalnie po pięć sztuk podlegających ograniczeniom produktów, wśród których są żele, chusteczki i spraye antybakteryjne, makarony, mleko UHT czy warzywa w puszkach. Limity dotyczą zarówno zakupów w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet.

Racjonowanie niektórych produktów między innymi żeli i chusteczek antybakteryjnych ogłosiła też inna sieć supermarketów, Waitrose. Choć w tym przypadku dotyczą one tylko zakupów przez internet.

Podobne ograniczenia obowiązujące zarówno w internecie i w sklepach stacjonarnych wprowadziły już w połowie tygodnia niektóre sieci aptek i drogerii, między innymi Boots i LloydsPharmacy. Klienci mogą w nich kupić maksymalnie dwie sztuki środków do higieny rąk.

Tymczasem brytyjski urząd do spraw konkurencji i rynku CMA ostrzegł, że będzie monitorował ceny. Jeśli zauważy, że sklepy wykorzystują panikę związaną z koronawirusem do podnoszenia cen, będzie nakładał kary.

Brytyjskie media informują, że na internetowych platformach handlowych, takich jak Amazon czy eBay, niektórzy sprzedawcy oferują produkty do higieny rąk po drastycznie zawyżonych cenach. Na przykład sprzedawanych przez Tesco pod własną marką żel antybakteryjny, który w tej sieci kosztuje 75 pensów, na eBay jest oferowany za 9 funtów, a środek do dezynfekcji rąk, który w sieci Morrisons kosztuje 2 funty, jest oferowany za 29,99 funtów.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close