GospodarkaPolskaPrzemysłŚwiatTechnologie

Grupa Azoty postawi na druk 3D

Grupa Azoty chce podążać za nowymi trendami rynkowymi. Dlatego też spółka zdecydowała się na sprzedaż materiałów do technologii druku 3D.

Na czwartkowej konferencji prasowej prezes Grupy Azoty Wojciech Wardacki poinformował o sprzedaży nowych produktów.

Nie ulega wątpliwości, że druk 3D jest jedną z najszybciej rozwijających się branż związanych z nowymi technologiami. Nie zamierzamy się biernie przyglądać, jak ten wysokomarżowy rynek dzielą między siebie nasi konkurenci – wskazał Wardacki

Prezes wytłumaczył także, że materiały do druku 3D będą wytwarzane z tworzyw termoplastycznych, które produkuje Grupa Azoty.

Z kolei wiceprezes Grzegorz Kądzielawski wytłumaczył, że produkcja i sprzedaż nowych materiałów pozwoli firmie przedłużyć łańcuch wartości, a także podążać za rynkowymi trendami. Zapowiedział także uruchomienie akademii druku 3D.

W najbliższych miesiącach chcielibyśmy w kilku miastach w Polsce zorganizować duże wydarzenia warsztatowe, na które zapraszamy naukowców, przedsiębiorców oraz entuzjastów druku 3D – wytłumaczył Kądzielawski.

Grupa chce osiągnąć w 2021 roku sprzedaż filamentów do druku 3D na poziomie 50 ton. Kądzielawski przekonywał, że firma ma już pierwszych zagranicznych odbiorców.

Grupa Azoty zajmuje drugie miejsce w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o nawozy azotowe i wieloskładnikowe. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 10 miliardów złotych w 2018 roku.

Źródło: ISBNews

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close