ŚwiatTechnologieZdrowie i medycyna

Smutna wiadomość dla graczy: Targi E3 2020 odwołane z powodu koronawirusa!

Największe globalne targi gier Electronic Entertainment Expo 2020 odwołane. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

Po odwoływaniu kolejnych masowych imprez, takich jak Mobile World Congress czy IEM, od wczoraj pojawiały się plotki na temat anulowania największych targów gier Electronic Entertainment Expo 2020, w skrócie E3. Domysły organizatorzy potwierdzili dziś o 17:00. Oficjalną informację podano za pośrednictwem strony internetowej oraz Twittera.

Organizatorzy informują, że odwołanie targów to działanie prewencyjne w związku z szalejącą epidemią koronawirusa. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie:

Po starannych konsultacjach z firmami członkowskimi w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa wszystkich członków branży – naszych fanów, pracowników, wystawców i naszych wieloletnich partnerów – podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu E3 2020, które zostało zaplanowane na 9-11 czerwca w Los Angeles.

Decyzja organizatorów E3 raczej nikogo nie dziwi. W zeszłym roku targi odwiedziło ponad 66 tysięcy osób. Zagrożenie koronawirusem jest realne, a na całym świecie odnotowano już ponad 121 tysięcy zakażeń i ponad 4 tysiące zgonów. Wirus rozprzestrzenia się również w Polsce. Na chwilę obecną odnotowano już 27 zakażeń.

Dziwi jednak fakt, że organizatorzy trzymali graczy w niepewności tak długo. Przez cały ten czas bowiem największe studia potwierdzały informacje o swoich przygotowaniach do uczestnictwa w targach. Z polskich producentów gier na targach w tym roku mieliśmy zobaczyć między innymi firmę Techland czy też CD Projekt Red. Wielu graczy liczyło na nowe materiały z ich nowej gry “Cyberpunk 2077“.

Organizatorzy zapewniają, że wszyscy wystawcy i uczestnicy mogą liczyć na pełen zwrot kosztów. Dodatkowo trwają poszukiwania odpowiedniego rozwiązania pozwalającego na internetową prezentację materiałów, które miały być dostępne na targach.

Będziemy testować różne metody ewentualnego doświadczenia targów przez internet.

Electronic Entertainment Expo jest największą wystawą przemysłu gier komputerowych, organizowaną w Los Angeles od 1995 roku. To właśnie podczas pierwszej wystawy zaprezentowano nowe konsole Sony PlayStation oraz Sega Saturn. Od 2009 roku targi są otwarte dla wszystkich chętnych. W 2005 roku wystawę odwiedziło ponad 70 tysięcy osób, a w zeszłym roku ponad 66 tysięcy chętnych.

Źródło: PPE.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close