HandelMarketingPolskaZdrowie i medycyna

Lidl i Biedronka dementują “fejknewsy”. Sklepy będą otwarte

W zalewie fake-newsów padają informacje, że markety spożywcze będą od poniedziałku zamykane. Jako powody takich decyzji wskazuje się między innymi brak towaru.

Zarówno Lidl, jak i Biedronka będą otwarte w te dni i godziny, w jakich standardowo pracują. Biuro prasowe Jeronimo Martins Polska zaprzeczyło, aby dyskonty w Polsce miały zostać zamknięte. Na swojej stronie internetowej informują natomiast, że łańcuchy dostaw działają bez zakłóceń.

Pracujemy na pełnych obrotach, by codziennie dostarczać do sklepów towar, którego potrzebują nasi klienci. Nasze Centra Dystrybucyjne działają przez całą dobę, a dzięki wypracowanym przez lata procedurom jesteśmy przygotowani na wiele scenariuszy. Skuteczność i punktualność dostaw to nie tylko zobowiązanie wobec klientów, ale i nasz punkt honoru – komentuje Wojciech Józefowski, dyrektor działu logistyki w sieci Biedronka.

Lidl również ucina plotki na temat rzekomego zamknięcia marketów.

Praca naszych sklepów na ten moment pozostaje bez zmian – sklepy będą czynne. W związku z aktualną sytuacją przyjęliśmy, że naszą społeczną odpowiedzialnością jest zapewnienie możliwości dokonywania zakupów spożywczych przez klientów. Dokładamy starań, aby było to stale możliwe. Chcielibyśmy poinformować, iż w ramach zarządzania ciągłością działania. Firma Lidl Polska opracowała procedury zapewniające możliwość stałej, nieprzerwanej pracy centrów dystrybucyjnych i sklepów. Aktualnie dostępność artykułów spożywczych i przemysłowych niezmiennie odpowiada na bieżące potrzeby naszych klientów – wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications w Lidl Polska.

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji zabrała głos w sprawie fałszywych informacji przekazywanych przez niektóre media:

Nie ma powodów do paniki. Placówki handlowe będą otwarte, sieci handlowe są przygotowane na najgorszy scenariusz i ciągłość produkcji i dostaw towarów zostanie utrzymana. Sektor handlu i produkcji żywności deklaruje utrzymanie ciągłości produkcji, dostaw i sprzedaży towarów. 90% produktów spożywczych sprzedawanych w sieciach handlowych pochodzi od polskich dostawców. Sklepy posiadają odpowiednie zaplecza magazynowe i nowoczesne centra dystrybucji, stąd nie ma ryzyka braku żywności w kraju – podaje w stanowisku Renata Juszkiewisz, prezes POHiD.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close