BankowośćPaństwoPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Oszustwo “na koronawirusa”. Ostrzeż innych!

Pojawiają się pierwsze próby oszustw i wyłudzeń “na koronawirusa”.

Kwestią czasu było aż oszuści zaczną wykorzystywać naiwność przerażonych Polaków. Po tym jak na epidemii zaczęli zarabiać Janusze Biznesu, sprzedający za setki złotych maski budowlane, teraz pojawiły się bezpośrednie próby wyłudzeń. O sprawie poinformował na swoim facebook’owym profilu bank PKO BP. Bank ostrzega przed fałszywymi SMS-ami od oszustów. Złodzieje informują z nich przerażonych Polaków, że jeśli nie zalogują się do swojego konta, ich środki zostaną przekazane na rezerwy NBP.

Sęk w tym, że link dołączony do wiadomości tak naprawdę przenosi nas do utworzonej przez oszustów fałszywej strony. Bank ostrzega żeby nie logować się za pomocą niezaufanych linków. Dodatkowo uspokaja, że pieniądze są całkowicie bezpieczne i nikt nie zamierza wysyłać ich do NBP.

My z kolei apelujemy by o tak wstrętnych praktykach wyłudzeń poinformować osoby starsze, które w panice mogą w nie uwierzyć.

Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki!

❗️PRZEKAŻCIE DALEJ I OSTRZEŻCIE ZNAJOMYCH❗️📢Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Nie klikajcie w przesłane linki!

Opublikowany przez PKO Bank Polski Piątek, 13 marca 2020

Na całym świecie na koronawirusa zachorowało już niemal 150 tysięcy osób, a ponad 5,6 tysiąca zmarło. Najwięcej zarażonych jest w Chinach, Iranie oraz we Włoszech. W Polsce na chwilę obecną odnotowano już 93 zakażenia i niestety 2 ofiary śmiertelne.

Źródło: Facebook

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close