EnergetykaHandelPaństwoPolskaTechnologie

PGE ostrzega przed koronawirusowym phisingiem

Przestrzegamy przed fałszywymi SMS-ami o zaplanowanym odcięciu energii elektrycznej – poinformowała PGE Polska Grupa Energetyczna.

Spółka uspokoiła, że zapewnia nieprzerwane dostawy energii elektrycznej i ciepła.

Przestrzegamy przed fałszywymi SMS-ami o zaplanowanym odcięciu energii elektrycznej! Swoje należności klienci mogą sprawdzić w strefie klienta https://ebok.gkpge.pl” – czytamy w niedzielnym wpisie PGE na Twitterze.

Od kilku dni odbiorcy energii elektrycznej otrzymują dziwne wiadomości SMS. Nakłaniają one do przesyłania pieniędzy, które rzekomo mają trafić rezerw krajowych NBP.

Nad ograniczeniem ataków SMS-owych wykorzystujących epidemię koronawirusa do ataków phishingowych. Pracuje już Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz NASK wraz z operatorami telekomunikacyjnymi – poinformował w niedzielę resort cyfryzacji.

Czym jest “phishing”?
To metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji (na przykład danych logowania, danych karty kredytowej), zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem czy też nakłonienia ofiary do określonych działań. Jest to rodzaj ataku opartego na inżynierii społecznej. 

Grupa PGE jest największym sprzedawcą energii w Polsce.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close