BankowośćHandelPaństwoPolskaTransport

Poczta skraca godziny pracy. Zablokowane również przesyłki międzynarodowe

Od poniedziałku Poczta Polska nie przyjmie paczki adresowanej za granicę. Ponadto z powodu zagrożenia koronawirusem zmieni się organizacja funkcjonowania placówek. Wdrożono również specjalną procedurę przekazywania rent i emerytur osobom objętym kwarantanną.

Respektując wytyczne rządu sformułowane w specustawie dotyczącej zapobiegania i zwalczania koronawirusa oraz związane z ogłoszeniem stanu epidemicznego, od 16 marca w związku z zawieszeniem transportu lotniczego Poczta wstrzymuje przyjęcia przesyłek do innych krajów” – poinformowała Poczta Polska

Drugim działaniem wdrożonym przez Pocztę jest zmiana w organizacji funkcjonowania placówek. Po pierwsze, w dni robocze godziny pracy ulegną skróceniu do 6 godzin dziennie. W wybrane dni urzędy pocztowe będą czynne w godzinach 14-20 lub zamiennie przez trzy godziny w sobotę.

Także pozostałe placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny” – dodano w komunikacie. Co więcej, placówki działające dotychczas całodobowo, dalej pozostaną otwarte przez 7 dni w tygodniu, lecz w godzinach 8:00 – 20:00. Punkty obsługi klienta w galeriach handlowych będą nieczynne.

W samych placówkach wyznaczono już tzw. strefy ochronne przy okienkach, a “osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi”. Do pracowników poczty można zbliżyć się jedynie na ich wyraźną prośbę, między innymi by okazać dokumenty.

Spółka zaznaczyła, że nie zmienia zasad wypłaty przekazów rentowo-emerytalnych. Dla osób objętych kwarantanną, a pobierających te świadczenia zostaną wdrożone szczególne procedury. Dodano, że Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close