BankowośćPolskaRynek pracyZwiązki zawodowe

Pekao wstrzymuje zwolnienia grupowe. Powodem koronawirus

Bank Pekao w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zdecydował o wstrzymaniu rozpoczęcia, uzgodnionych ze związkami zawodowymi, zwolnień grupowych – poinformował bank w komunikacie prasowym.

Pekao podał, że zmienił między innymi dotychczasowy sposób pracy oddziałów – placówki pozostaną otwarte lecz w nowych, skróconych godzinach.

Konsekwentne działania w zakresie cyfrowej transformacji banku umożliwiają obecnie naszym klientom wykonywanie większości transakcji bez wychodzenia z domu. Za pośrednictwem aplikacji i strony internetowej – napisano w komunikacie.

W zeszłym tygodniu bank informował, że zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych mających objąć do 1350 pracowników. Bank ma utworzyć w związku ze zwolnieniami rezerwę w wysokości 110-130 milionów złotych.

Zwolnienia miały objąć termin od 13 marca do 31 października 2020 roku. Bank mógł jednak podjąć jednostronną decyzję o wydłużeniu procesu o nie więcej niż pięć miesięcy.

Zwolnienia grupowe mają objąć – w zakresie rozwiązania umów o pracę – maksymalnie 1200 pracowników. W zakresie zmiany warunków zatrudnienia – maksymalnie 1350 pracowników banku.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close