EnergetykaHandelPaństwoPolskaTechnologieTransport

Prezes Orlenu: obniżmy maksymalnie ceny paliw na stacjach

Orlen zdecydował o maksymalnym obniżeniu cen paliw na stacjach – poinformował na Twitterze prezes Daniel Obajtek.

Jako firma odpowiedzialna zachęcamy wszystkich do pozostania w domach, jednak zdajemy sobie sprawę, że wiele osób w całej Polsce. W tym służby mundurowe i medyczne, muszą zachować teraz najwyższą mobilność – dodał szef Orlenu we wpisie

W informacji prasowej koncern podał, że obniżki cen paliw to rezultat taniejącej ropy naftowej oraz działań grupy optymalizujących koszty produkcji. “Uwzględniając utrzymywanie się spadkowej tendencji cen ropy oraz stabilność pozostałych czynników, PKN Orlen planuje systematycznie obniżać ceny paliw na stacjach” – napisano.

Obajtek poinformował ponadto, że płocki koncern uruchomił drugą linię produkcyjną płynu do dezynfekcji rąk. Jak dodał, pozwoli to na wyprodukowanie płynu o pojemności 1 litra w cenie detalicznej 15 złotych. Do końca tygodnia płyny będą dostępne na stacjach spółki.

W ubiegłym tygodniu PKN Orlen rozpoczął produkcję płynu do dezynfekcji rąk w zakładzie swej spółki zależnej Orlen Oil w Jedliczu. Pierwsza partia produktu, w związku z dużym popytem na rynku, została wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych. Potem płyn trafił również na stacje paliw płockiego koncernu. Spółka podawała, że jego cenę detaliczną skalkulowano na 95 złotych za opakowanie 5-litrowe. Podkreślając, iż jest to znacznie poniżej średniej ceny rynkowej.

W niedzielę prezes PKN Orlen oświadczył, że stacje paliw tej spółki, należące do tak zwanej infrastruktury krytycznej, będą funkcjonować i nie ma planu ich zamykania. Jak napisał na Twitterze, “W obliczu pojawiających się #fakenews podkreślamy, że stacje paliw @PKN_ORLEN stanowią infrastrukturę krytyczną, dlatego będą funkcjonować i nie ma planu ich zamykania“. “Mamy w pełni zapewnioną ciągłość dostaw, jednocześnie dążymy do tego, żeby ceny paliw były jak najniższe” – podkreślił Obajtek.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close