HandelMarketingPolskaRynek pracyZdrowie i medycynaZwiązki zawodowe

Spore zmiany w Biedronce

Sieć sklepów Biedronka poinformowała, że wprowadza zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Dotkną klientów i pracowników. Nowe godziny otwarcia, limit klientów przebywających jednocześnie w sklepie, większe odległości i osłony z pleksi przy kasach czy praca rotacyjna.

Kilka dni temu Jeronimo Martins, właściciel sieci marketów Biedronka, zapewniał klientów, że towarów nie braknie, a sieć dokłada wszelkich starań, żeby w związku ze zwiększonym ruchem w ponad 3 tysiącach sklepach łańcuchy dostaw pozostały nieprzerwane. Wówczas jednak nie odnoszono się do epidemii koronawirusa w sposób bezpośredni. Zmienia się to teraz – dziś biuro prasowe Biedronki wystosowało komunikat, w którym informuje o konkretnych zmianach, jakie wprowadza w sklepach w związku z ryzykiem COVID-19.

Zmiany dla klientów i pracowników. Nowe godziny otwarcia i limity osób

Po pierwsze – sklepy Biedronka pozostają otwarte. Skrócone zostaną natomiast godziny otwarcia – w całym kraju placówki będą teraz otwarte od 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane stopniowo w kolejnych sklepach, jednak w całej Polsce nowe godziny pracy sklepów powinny zostać wprowadzone nie później niż 23 marca.

Przy wejściach na klientów czekać mają płyny ze środkami do dezynfekcji rąk, przy kasach – nawilżane chusteczki. “Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo”.

Przy kasach na podłogach pojawią się specjalne strefy pomagające utrzymać odległość 1 metra od innych klientów.

Pojawią się również osłony pleksi. Mają zapewnić większą ochronę tak klientom, jak i pracownikom. Kiedy ta nowość pojawi się w Biedronce? Sklep wyjaśnia: stopniowo, w miarę dostępności takich rozwiązań na rynku.

Dużą zmianą będzie też fakt, że Biedronka ograniczy tłumy w sklepach. Adekwatnie do powierzchni danego sklepu, wyznaczona zostanie maksymalna liczba klientów mogących jednocześnie przebywać w obiekcie.

W sklepach wisieć mają plakaty przypominające klientom o zasadach utrzymywania higieny szczególnie istotnej w czasie pandemii koronawirusa. Biedronka informuje też o specjalnie uruchomionej infolinii.

Zmiany odczują także pracownicy Biedronki. Firma przechodzi bowiem na pracę rotacyjną. Biedronka przechodzi też na pracę rotacyjną w sklepach.

Osoby, które ukończyły 60. rok życia pozostaną zwolnione z obowiązku świadczenia pracy. To przez wzgląd na fakt, że znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. Pracownikom tym wpłata pensji odbywać się będzie normalnym wymiarze.

Pracownicy mają być wyposażani w maseczki i rękawiczki. “Już teraz osoby zatrudnione w sklepach mają też dostęp do żeli dezynfekujących, a na zapleczach od dawna są certyfikowane mydła mające właściwości dezynfekujące” – zapewniają przedstawiciele sieci sklepów.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close
Close