GastronomiaHandelPolskaWarszawaZdrowie i medycyna

Żabka dorzuca się do walki z koronawirusem

Żabka Polska dołącza do grona firm, które zadeklarowały przekazanie pieniędzy na rzecz walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Sieć sklepów oddaje 4,5 miliona złotych do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i wskazanych przez nie instytucji.

Cieszymy się, że cała branża handlowa tak solidarnie i odpowiedzialnie podeszła do sytuacji i dba o bezpieczeństwo osób pracujących w sklepach oraz klientów – tłumaczy Żabka

Sieci handlowe, na co dzień konkurujące ze sobą, stanęły wspólnie wobec zagrożenia spowodowanego koronawirusem. Jesteśmy wdzięczni wszystkim koleżankom i kolegom z innych firm za działania w duchu wzajemnego wspierania się – dodało biuro prasowe firmy.

Żabka w komunikacie dziękuje także wszystkim służbom i osobom zaangażowanym w walkę z zagrożeniem epidemicznym i jego skutkami. Osobne podziękowania sieć złożyła swoim franczyzobiorcom, pracownikom sklepów i centrów logistycznych, “za ich pracę w obecnych, pełnych wyzwań warunkach“.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie przypominamy, jak ważna jest troska o siebie nawzajem i przestrzeganie zasad higieny. Wybierając się na zakupy, pamiętajmy o myciu i dezynfekcji rąk, wybierajmy płatności bezgotówkowe i zachowujmy bezpieczny dystans od innych. Zaproponujmy starszym sąsiadom, że wybierzemy się za nich do sklepu, a jeśli sami czujemy się źle, zostańmy w domu. Dbajmy także o zdrowie tych, dzięki którym nadal możemy swobodnie robić zakupy. Pozostańmy solidarni w tym trudnym czasie – apeluje Żabka Polska.

Największa sieć convenience w Polsce to kolejny podmiot z branży handlowej, który wesprze finansowy walkę z koronawirusem. Wcześniej z podobną inicjatywą wyszły między innymi Agata Meble, PKN Orlen i Grupa Lotos.

Źródło: WH.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close