BankowośćPolska

Kolejne banki oferują klientom możliwość zawieszenia spłaty rat

Raiffeisen Bank oraz PKO BP przedstawiły zasady zawieszenia rat kredytu hipotecznego. Ma to nie doprowadzić do powtórki sytuacji z 2008 roku. Wtedy wielu kredytobiorców nie było w stanie na bieżąco regulować zobowiązań.

Banki zaproponowały swoim klientom tak zwane wakacje kredytowe, dzięki którym na kilka miesięcy będą mogli oni odroczyć płatność rat. Ma to pomóc kredytobiorcom, którzy w związku z trudną sytuacją na rynku i nierzadko nagła utratą źródła dochodu, nie są w stanie na bieżąco spłacać zobowiązań.

Raiffeisen Bank poinformował na stronie internetowej o możliwości jednorazowego i tymczasowego odroczenia (zawieszenia) spłaty rat kredytowych, na okres 3 miesięcy wraz z jednoczesnym wydłużeniem okresu spłaty tych kredytów. Rozpatrzenie wniosku o zawieszenie spłat rat kredyt nie spowoduje naliczenia opłat ani prowizji. Wniosek należy złożyć co najmniej na 3 dni robocze przed datą najbliższej raty kredytu. Dzięki temu rozpatrzenie go przez Bank będzie możliwe jeszcze przed najbliższą datą wymagalności raty kredytu. W przypadku okresu krótszego niż 3 dni robocze wniosek zostanie rozpatrzony przed upływem wymagalności kolejnej raty kredytu.

Również klienci PKO BP mogą zawiesić trzy rat kredytu hipotecznego. Natomiast po 18 marca będzie możliwość zawieszenia spłaty również pożyczki gotówkowej.

Jako pierwszy na pogorszenie sytuacji kredytobiorców zareagował mBank, który już w poniedziałek poinformował o zasadach zawieszania spłaty rat.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close