HandelPolskaRynek pracyZdrowie i medycyna

Pracownicy marketów dostaną premie za pracę podczas epidemii

Biedronka oraz Lidl obiecały, że ich pracownicy dostaną premie uznaniowe.

Szalejąca epidemia koronawirusa wpływa również na markety. Pracujące z nich osoby są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem. Pracownicy Biedronki i Lidla, którzy podejmą ryzyko pracy podczas epidemii koronawirusa dostaną również premie uznaniowe. W przypadku Biedronki będzie to 300 złotych brutto dla wszystkich, którzy pracowali w tygodniu zgodnie z grafikiem pomiędzy 9 a 14 marca.

Pracownicy Biedronki ze swojej roli w tym wyjątkowym momencie wywiązują się znakomicie, pokazując na co dzień odpowiedzialną i zaangażowaną postawę. Chcielibyśmy to jako pracodawca docenić.

Wprowadzenie premii potwierdza również Aleksandra Robaszkiewicz z biura prasowego Lidl Polska.

W związku z aktualną sytuacją pracownicy otrzymają dodatkowe premie za swoją pracę.

To nie jedyne zmiany. Sieci Biedronka i Żabka skróciły godziny otwarcia sklepów oraz wprowadziły obowiązek używania rękawiczek przez pracowników. Zadaniem kierowników sklepów jest z kolei dbanie o to, by wewnątrz nie było tłumów. W Biedronkach wprowadzono również rotacyjny tygodniowy system pracy. Pracownicy zostali podzieleni na dwie grupy i kiedy jedna grupa będzie pracować przez tydzień, to druga zostanie w domu. Dodatkowo, sieć pozwala pozostać w domu pracownikom powyżej 60. roku życia i wypłaci im normalną pensję.

Na całym świecie na koronawirusa zachorowało już ponad 205 tysięcy osób, a ponad 8 tysięcy zmarło. Najwięcej zarażonych jest w Chinach, Iranie oraz we Włoszech. W Polsce na chwilę obecną odnotowano już 251 przypadków zakażenia i niestety 5 ofiar śmiertelnych.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close