BudownictwoEnergetykaPolskaTechnologie

Elektrobudowa złożyła wniosek o upadłość

Brała udział w budowie niemal wszystkich elektrowni i elektrociepłowni w Polsce. Jest jednym z weteranów polskiej giełdy, na której znajduje się od 1996 roku. Teraz Elektrobudowa, złożyła w Sądzie Rejonowym w Katowicach wniosek o ogłoszenie upadłości.

Elektrobudowa jest największą w kraju firmą działającą w branży elektroinstalacyjnej. Spółka zajmuje się usługami elektroinstalacyjnymi oraz budową kompletnych obiektów na potrzeby energetyki i przemysłu, a także produkcją urządzeń elektroenergetycznych. Teraz jednak składa wniosek o upadłość.

Decyzję o rozpoczęciu procesu upadłości podjęliśmy z ciężkim sercem, wobec wyczerpania możliwości dalszego finansowania bieżącej działalności spółki oraz pozyskiwania gwarancji bankowych i ubezpieczeniowych, w szczególności gwarancji należytego wykonania, koniecznych do pozyskiwania nowych kontraktów, utrzymania płynności spółki oraz spłaty wszystkich zobowiązań – poinformował w komunikacie prasowym prezes Jacek Podgórski

Elektrobudowa podała w czwartek rano, że postanowiła niezwłocznie złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości. W związku z trwałą utratą zdolności do wykonywania wymagalnych zobowiązań.

Jak podano, Elektrobudowa ma kontynuować działalność pod zarządem syndyka.

Decyzja o złożeniu wniosku o ogłoszeniu upadłości to jedyny dziś sposób na utrzymanie bieżącej działalności spółki i maksymalnie wysoką spłatę zobowiązań wszystkich wierzycieli – poinformował prezes Podgórski.

Jak podano, zarząd przygotował plan działania i rekomendacje, dotyczące dalszej działalności spółki po ogłoszeniu upadłości. Ma wyposażyć również syndyka w informacje, zasoby i narzędzia pozwalające zapewnić ciągłość operacyjną przedsiębiorstwa.

Elektrobudowa prowadzi obecnie prace przy kontraktach i zleceniach o łącznej wartości umownej blisko 2,5 miliarda złotych.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close