PolskaZdrowie i medycyna

Pół miliona w cztery dni, czyli polska solidarność w praktyce

Sukces internetowej akcji #PosiłekDlaLekarza.

Ponad 500 tysięcy złotych na posiłki dla personelu medycznego. Tyle udało się uzbierać organizatorom akcji #PosiłekDlaLekarza. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że zbiórka rozpoczęła się w nocy z 14 na 15 marca, to kwota robi piorunujące wrażenie.

Czego by nie mówić o Polakach, jedno jest pewne: potrafimy jednoczyć się w chwilach próby. Stwierdzenie to okazało się słuszne kolejny raz. Internetowa akcja #PosiłekDlaLekarza okazuje się być niemałym sukcesem. Na koncie zbiórki właśnie wybiło pół miliona złotych.

Coś nieprawdopodobnego!Na #PosiłekDlaLekarza zebraliśmy już PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH! Dziękujemy za każdą, dobrowolnie…

Opublikowany przez Niskie Składki Czwartek, 19 marca 2020

Poł miliona i ponad 500 lokali gastronomicznych

Oprócz pokaźnej sumy pieniędzy, imponuje też mnogość restauracji, które zdecydowały się wziąć udział w akcji. Na ten moment, na stronie #PosiłekDlaLekarza wyszczególnionych jest ich ponad pół tysiąca.  Ponadto, na facebookowej stronie akcji pojawiają się pierwsze zdjęcia medyków, którzy zdecydowali się skorzystać z hojności internautów.

Kochani, dobijamy do pół miliona na naszej zrzutce www.zrzutka.pl/PosilekDlaLekarza, brawo! 👏❤️ALE: przy prawie 500…

Opublikowany przez Posiłek dla Lekarza #posiłekdlalekarza Czwartek, 19 marca 2020

Spontaniczny wyraz wdzięczności

Akcja #PosiłekDlaLekarza ma na celu wsparcie personeli szpitali w całej Polsce. “Refundacją” posiłków objęci są zarówno lekarze, jak i pielęgniarki, ratownicy medyczni, czy salowe. W zrzutce wzięło już udział ponad 9 tysięcy osób z całej Polski, a w komentarzach pod nią pojawiają się tysiące głosów wsparcia dla medyków i wyrazy wdzięczności.

Jak wziąć udział w akcji?

Do akcji #PosiłekDlaLekarza można dołączyć w dwojaki sposób.

Jako osoby prywatne, możemy wesprzeć ją finansowo na portalu zrzutka.pl: KLIK

Jeśli jednak jesteśmy przedstawicielami branży gastronomicznej, możemy zgłosić swoją chęć partycypacji poprzez specjalny formularz: KLIK

Organizatorzy informują jednak, że z powodu ogromnego zainteresowania lokali gastronomicznych, lista chwilowo nie jest rozbudowywana o kolejne restauracje.

Akcja #PosiłekDlaLekarza organizowana jest przez Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki, Fundację Otwarty Dialog, ze wsparciem Patryka Wachowca z Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close