HandelMotoryzacjaPolskaPrzemysłTechnologieZdrowie i medycyna

Kolejna spółka uruchomiła produkcję preparatu do dezynfekcji

Producent znanego płynu do chłodnic samochodowych Borygo w związku z epidemią koronawirusa rozszerzył ofertę o preparat do dezynfekcji. Do sprzedaży w pierwszej kolejności trafią płyny w opakowaniach 5 litrów oraz 500 mililitrów.

Polacy w związku z epidemią koronawirusa rzucili się na różnego rodzaju preparaty do dezynfekcji. W odpowiedzi na ogromne zapotrzebowanie klientów specjalną produkcję tego typu środków prowadzi PKN Orlen. Teraz dołącza do niego inna duża spółka – Boryszew.

Spółka poinformowała o rozszerzeniu oferty produktowej o preparat o działaniu wirusobójczym przeznaczony do dezynfekcji o nazwie ERG CleanSkin. Pierwsza partia produktu trafiła już do sprzedaży. Preparat wytwarza się na bazie 72-procentowego alkoholu etylowego.

Jak informuje spółka, przeznaczeniem płynu jest higieniczna dezynfekcja rąk i powierzchni, które nie są stosowane w bezpośrednim kontakcie z żywnością ani paszami. Zarówno w obiektach prywatnych, jak i publicznych i przemysłowych, w tym obiektach ochrony zdrowia.

Do sprzedaży w pierwszej kolejności trafią płyny w opakowaniach 5 litrów oraz 500 mililitrów (z atomizerem).

Boryszew ERG posiada ogromne doświadczanie oraz zaawansowane linie produkcyjne. Zdecydowaliśmy się wykorzystać część płynu do dezynfekcji, który w obecnej sytuacji jest produktem pierwszej potrzeby” – mówi prezes Piotr Lisiecki.

Proces produkcji, wraz z pozyskaniem niezbędnych zgód, udało nam się uruchomić w 10 dni. Cieszę się, że będziemy mogli przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa Polaków. Wieloletnie know how w branży chemicznej gwarantuje, że nasi klienci otrzymają produkt najwyższej jakości, spełniający wszystkie wymogi – podkreśla szef Boryszewa.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia około 10 tysięcy pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach.

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close