Kultura i sztukaMediaPolskaŚwiatTechnologieTelekomunikacjaZdrowie i medycyna

Netflix obniża jakość video w Europie żeby internet dobrze działał

Na prośbę Unii Europejskiej Netflix obniży jakość europejskiego streamingu swoich filmów.

Unijny komisarz do spraw rynku wewnętrznego Thierry Breton zaapelował aby internetowe portale zajmujące się streamingiem przyjęły rozwiązania ograniczające blokowanie internetu. Według Unii Europejskiej, nadmierne wykorzystanie internetu w okresie kwarantanny, może spowodować przeciążenie sieci i ograniczenie dostępu do niej. Z tego powodu Breton zachęcił platformy streamingowe do obniżenia jakości video do standardowej zamiast wysokiej, a wczoraj rozmawiał na ten temat z szefem Netflixa Reedem Hastingsem.

Platformy streamingu, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy – wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów.

Najwidoczniej rozmowa była nad wyraz skuteczna, ponieważ Netflix ogłosił, że obniży jakoś streamingu na terenie Europy na miesiąc. Decyzja Netflixa zmniejszy ruch generowany przez użytkowników o około 25%. Thierry Breton podziękował za odpowiedź na jego apel.

Z zadowoleniem przyjmuję bardzo szybkie działania podjęte przez Netflix w celu zachowania sprawnego funkcjonowania Internetu w czasie kryzysu Covid-19, przy jednoczesnym zachowaniu dobrych doświadczeń dla użytkowników.

W związku z epidemią koronawirusa wiele krajów zdecydowało się na zamknięcie szkół i kin. Kwarantanna spowodowała w ostatnich dniach zdecydowany wzrost obciążenia sieci, zarówno w Polsce jak i w całej Europie. Według ekspertów serwisy streamingowe odpowiadają aż za 70% ruchu sieciowego.

Źródło: Gazeta.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close