EnergetykaPolskaPrzemysłZdrowie i medycyna

5 milionów złotych od Grupy Lotos na zakup respiratorów

Grupa LOTOS za pośrednictwem Fundacji LOTOS przekaże 5 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do czterech polskich szpitali. Za przekazane przez spółkę środki szpitale będą mogły zakupić niezbędny sprzęt medyczny.

Chcemy mieć realny wpływ na pomoc w walce z koronawirusem. Nasza firma jest odpowiedzialna społecznie, dlatego w obliczu tej trudnej sytuacji, która dotknęła każdego z nas. Zdecydowaliśmy się wspomóc cztery szpitale: dwa z województwa pomorskiego i dwa z zachodniopomorskiego. Mamy nadzieję, że dzięki naszej pomocy placówki te będą lepiej przygotowane do walki w czasie epidemii koronawirusa – mówi Paweł Jan Majewski, prezes Zarządu Grupy LOTOS.

Pomoc realizowana we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych  polega na wyposażeniu szpitali w sprzęt niezbędny do walki z koronawirusem. Ma on znacząco poprawić standard leczenia chorych oraz ułatwić pracę personelowi medycznemu.

Aby skierować pomoc tam, gdzie jest najbardziej potrzebna, firma wspólnie ze szpitalami ustaliła listę potrzeb. To respiratory, łóżka szpitalne, środki ochrony osobistej, środki higieniczne, termometry bezdotykowe, leki oraz sprzęt jednorazowego użytku niezbędny do opieki nad pacjentem z SARS-CoV-2.

Grupa LOTOS wesprze:

  • 7. Szpital Marynarki Wojennej z Przychodnią SPZOZ w Gdańsku
  • Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni
  • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
  • Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie

Dwa szpitale, w Gdańsku i Szczecinie, to placówki medyczne przekształcone przez Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego w jednoimienne szpitale zakaźne, które zajmują się wyłącznie pacjentami zakażonymi koronawirusem. Mogą również leczyć osoby posiadające inne schorzenia, dlatego ich dobre wyposażenie jest niezwykle istotne.

Źródło: Wprost

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close