PaństwoPolskaSportŚwiatZdrowie i medycyna

Lewandowcy dają milion euro na walkę z koronawirusem

Anna i Robert Lewandowscy przeznaczą milion euro na walkę z koronawirusem.

Lewandowscy przekonują, że w obecnej sytuacji wszyscy ludzie “grają w jednej drużynie”. W wystosowanym komunikacie zaapelowali również by przestrzegać zaleceń lekarzy i zachować solidarność w tych trudnych czasach.

Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni.

Więcej informacji na temat przeznaczonej kwoty Lewandowscy mają przekazać w przeciągu najbliższych dni.

W walkę z koronawirusem zaangażowali się również inni sportowcy. Fundacja “Ludzki gest” Jakuba Błaszczykowskiego na walkę z wirusem przeznaczyła 400 tysięcy złotych. Z kolei piłkarze Bayernu Monachium zainicjowali akcję #WeKickCorona, a zawodnicy drużyny narodowej Niemiec przeznaczą na walkę z zarazą ponad 2,5 miliona euro. W opublikowanym na Instagramie filmie bramkarz i kapitan drużyny narodowej Manuel Neuer przekonywał, że w dobie epidemii wszyscy powinniśmy zachować solidarność.

Jesteśmy jednym wielkim zespołem, nie tylko na murawie, ale też w społeczeństwie. Szczególnie w takich chwilach to się liczy.

Na całym świecie na koronawirusa zachorowało już ponad 316 tysięcy osób, a ponad 13,5 tysiąca zmarło. Najwięcej zarażonych jest w Chinach, Hiszpanii oraz we Włoszech. W Polsce na chwilę obecną odnotowano już 563 przypadki zakażenia i niestety 7 ofiar śmiertelnych.

Źródło: Sport.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close