Finanse i ubezpieczeniaPaństwoPolitykaPolska

Żona Ziobry w zarządzie państwowego ubezpieczyciela

Patrycja Kotecka zasiliła zarząd firmy ubezpieczeniowej Link4, wchodzącej w skład kontrolowanego przez rząd PZU.

Do tej pory Kotecka pełniła w spółce funkcję szefowej marketingu. O awansie poinformowała rada nadzorcza w oficjalnym komunikacie. Spółka zaznacza, że pomimo awansu, wynagrodzenie Koteckiej pozostanie bez zmian. Link4 podkreśla, że zespół Koteckiej został wielokrotnie uhonorowany prestiżową statuetką Effie Awards za efektywne kampanie reklamowe.

Pod kierownictwem Koteckiej wprowadzono rozwiązania marketingowe, które spowodowały przyrost klientów o ponad pół miliona, a przypis składki wzrósł z 460 mln do ponad 1 mld zł.

Kotecka ukończyła studia MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN. Jest również absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, Katedry Teorii Zarządzania SGH oraz Akademii Dyplomatycznej PISM.

Karierę zaczynała jako dziennikarka w nieistniejącym już Życiu Warszawy. Potem pracowała w TVP, gdzie w 2007 roku została wyznaczona do przygotowywania ramówki kanału TVP Info. Niedługo później awansowała na wiceszefową Agencji Informacji TVP.

Przed zatrudnieniem w Link4, pracowała dla prawicowych mediów, powiązanych finansowo z systemem SKOKów. W 2009 roku była związana z firmą Apella, spółką-córką firmy Media SKOK. W 2011 roku Patrycja Kotecka poślubiła obecnego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę.

Źródło: Money

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close