BankowośćGospodarkaMotoryzacjaPrzemysłRynek pracyŚwiatZdrowie i medycyna

Epidemia uderza w motoryzację. 40% firm planuje zwolnienia

Ponad 40 procent firm z branży motoryzacyjnej zapowiada w najbliższym czasie zwolnienia pracowników. Drugie tyle jeszcze nie wie, jak zakończy się dla nich epidemia. Redukcji etatów nie planuje zaledwie 19 procent firm.

Kryzys w motoryzacji zapoczątkowany został w momencie, gdy zamknięto wiele fabryk w Chinach. To spowodowało przerwanie globalnego łańcucha dostaw.

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych podkreślił, że najbardziej ucierpiał przede wszystkim segment produkcji części samochodowych.

W raporcie przygotowanym przez tę organizację producenci zostali zapytani, czy planują w najbliższym czasie redukcje zatrudnienia w związku z kryzysem, wywołanym przez koronawirusa.

Wyniki nie są najlepsze. 43 procent rozważa zwolnienia, przy czym aż 12 procent szykuje je już teraz. Pozostali czekają na rozwój sytuacji i odkładają redukcję o miesiąc, dwa lub trzy.

38 procent firm jeszcze nie wie, czy skończy się zwalnianiem pracowników. Zaledwie 19 procent już teraz jest pewne, że nie będzie konieczna redukcja zatrudnienia.

Prezes stowarzyszenia Alfred Franke zapowiada, że dla branży motoryzacyjnej obecny kryzys jest dużo większy niż ten z lat 2008-2009. Apeluje o wsparcie ze strony rządu. Najbardziej potrzebne jego zdaniem jest uproszczenie przepisów, ale również ulgi podatkowe czy tanie pożyczki.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close