HandelPolskaTechnologieTelekomunikacjaTransportZdrowie i medycyna

Allegro zawiesza prowizje dla nowych sprzedawców

Allegro wprowadza pakiet zmian w serwisie, którego celem jest wsparcie sprzedawców. W programie między innymi dłuższe terminy płatności dla małych firm czy trzy miesiące bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców . Na pakiet Allegro przeznaczy 16 milionów złotych.

Nawet na Allegro zawitała tarcza antykryzysowa. Serwis chce wspomóc polskich przedsiębiorców i wprowadza zmiany w regulaminie w odpowiedzi na epidemię koronawirusa. Pakiet ma obowiązywać od 1 kwietnia 2020 roku, a w nim:

  • dłuższe terminy płatności dla małych firm z 14 do 60 dni,
  • 3 miesiące bez płacenia prowizji dla nowych polskich sprzedawców niezależnie od skali działalności (dotyczy nowych kont firmowych zarejestrowanych w kwietniu)
  • łatwy dostęp do pożyczki z cashbackiem do 4,5 tysiąca złotych dla sprzedawców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą,
  • wstrzymanie wcześniej ogłoszonych podwyżek opłat,
  • przedłużony czas trwania pakietów Basic, Power i Max w kilku kategoriach motoryzacyjnych.

Małe i średnie przedsiębiorstwa są bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzą miejsca pracy oraz zapewniają dochody i usługi rodzinom w całej Polsce. Są także podstawą gospodarki cyfrowej. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, firmy internetowe stały się niezbędne w zapewnianiu Polakom dostępu do produktów i usług potrzebnych w życiu codziennym. Jesteśmy najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów w Polsce. To dla nas wielka odpowiedzialność i dlatego będziemy współpracować z polskimi firmami, aby zapewnić konsumentom szeroki dostęp do codziennych produktów – mówi Francois Nuyts, CEO Allegro

Zmiany, które miały obowiązywać od kwietnia w kwestii naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych, będą wdrożone dopiero w maju.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close