BankowośćGospodarkaPaństwoPolskaWarszawaZdrowie i medycyna

Nowe godziny otwarcia banków

Pierwsze banki ogłosiły dziś, że podobnie jak niektóre sklepy, w wybranych godzinach będą obsługiwały wyłącznie najstarszych klientów. To efekt ogłoszonych przez rząd w ostatnim dniu marca dodatkowych obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa w Polsce.

31 marca rząd ogłosił wprowadzenie dodatkowych obostrzeń mających na celu zahamowanie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Wśród zaleceń pojawiły się między innymi „godziny dla seniorów”, czyli konkretny czas, kiedy sklepy spożywcze, drogerie czy apteki mają być otwarte wyłącznie dla najstarszych obywateli.

Najstarsi, czyli osoby, które ukończyły 65. rok życia, będą mieli czas na niezbędne zakupy pomiędzy godziną 10:00 a 12:00. Zmiany, które obowiązują od 1 kwietnia, mają pomóc ochronić grupę najbardziej narażoną na przykre konsekwencje COVID-19.

Dziś pierwsze banki z własnej inicjatywy ogłosiły, że przyjmują podobny schemat działania.

ING Bank Śląski w oficjalnym komunikacie podał, że od godziny 11:00 do 12:00, a więc nie dokładnie w takim czasie, jak w sklepach czy aptekach, pracownicy będą dostępni wyłącznie dla najstarszych klientów (po 65. roku życia) i nie będą obsługiwali pozostałych klientów.

Oddziały tego banku są obecnie otwarte w godzinach od 11:00 do 15:00. Wewnątrz placówki może przebywać maksymalnie 2 lub 4 klientów – w zależności od wielkości oddziału. Do środka klientów zaprasza pracownik banku, pozostali powinni oczekiwać na obsługę na zewnątrz.

Podobne oświadczenie wydał dziś Alior Bank. Ta instytucja dla seniorów również zarezerwowała czas pomiędzy godziną 11:00 a 12:00. Różnica polega na tym, że w tym czasie obsługa obejmie osoby powyżej 60 roku życia, nie 65, jak w ING Banku Śląskim.

Oddziały Alior Banku są czynne od 11:00 do 16:00. W placówkach może przebywać tylko 2 klientów. “Bankierzy pomiędzy obsługą kolejnych klientów mają możliwość mycia rąk. Do dyspozycji mają także preparaty dezynfekujące oraz jednorazowe rękawiczki” – podaje bank w komunikacie.

Zastępca rzecznika prasowego mBanku poinformował na Twitterze, że na podobny krok decyduje się i ta instytucja. Godziny otwarcia “tylko dla seniorów” będą obowiązywały od 10:00 do 12:00.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close