GospodarkaPaństwoPolitykaPolskaTurystykaZdrowie i medycyna

Emilewicz obiecuje: Pracujemy nad programem 1 000 plus

Minister Emilewicz zapowiedziała program 1000+.

W zawiązku z szalejącą epidemią koronawirusa, rząd zdecydował się na nowe obostrzenia. Oprócz rozszerzenia dotychczasowych ograniczeń poruszania się i limitów osób w sklepach, zdecydowano się również na zamknięcie hoteli i miejsc noclegowych. Okazuje się jednak, że rząd przygotował program pomocowy również dla właścicieli tych obiektów. Tak jakby.

Znana ze składania obietnic i późniejszego wycofywania się z nich, minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała w Radiu Maryja program 1 000+ dla hoteli. Szczegóły projektu nie są w pełni znane, jednak chodzi o finansowane przez państwo bony turystyczne. Resort nie zdradza, kto miałby takie bony otrzymywać, ani jak takie dopłaty miałyby obecnie pomóc hotelom.

Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, w postaci bonów o wartości 1000 zł, które można wydać na wycieczkę, czy inne wydarzenie związane z turystyką.

Przypomnijmy, że w ramach Tarczy Antykryzysowej wprowadzono przepis zakładający, że zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną będzie możliwy po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Dodatkowo, alternatywnie, zamiast pieniędzy klient będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną.

Chyba nie takiej pomocy oczekiwali właściciele hoteli.

Źródło: Prawo.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close