MediaPaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Była szefowa Wiadomości TVP kpi z osób chorych na depresję: W d*pach się poprzewracało!

Była szefowa Wiadomości TVP kpi z osób chorych na depresję.

Parę dni temu wprowadzono nowe obostrzenia, w tym zakaz wstępu do lasu. Zakaz spotkał się z negatywnym odbiorem wśród Polaków, a ponad 135 tysięcy osób domaga się w internetowej petycji jego cofnięcia. Część internautów zarzuca rządzącym, że pozbawili ich ostatniej dopuszczalnej aktywności, która pozwala utrzymać ciało i umysł w dobrej formie.

Do sytuacji odniósł się dziennikarz śledczy Onetu, Marcin Wyrwał, który w opublikowanym na Twitterze wpisie skrytykował pomysł zakazu. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa już teraz powoduje stres i zły humor u większości Polaków. Zdaniem dziennikarza zły stan psychiczny obywateli pogłębią przyszłe zwolnienia i bankructwa firm, oraz zakazy, w tym zakaz wychodzenia z domu i zakaz wstępu do lasu.

Za chwilę ruszy fala depresji, załamań i gorzej. W tym czasie zakazuje się nam wstępu do lasu i zniechęca do uprawiania BEZKONTAKTOWYCH sportów, jak bieganie, rower, nordic walking etc. Czy ktoś o tym pomyślał?

Wpis zyskał duży rozgłos, a na tweeta postanowiła odpowiedzieć Marzena Paczuska, była szefowa Wiadomości TVP, a obecnie członek zarządu Telewizji Polskiej. Paczuska zaczęła kpić z fragmentu o depresji i załamaniach. Jej zdaniem, izolacja społeczna nie jest powodem do załamywania się, a prawdziwymi powodami do depresji mogą być… wojny, obozy i więzienia. W kolejnym komentarzu stwierdziła kpiąco, że ,,teraz każdy cierpi na depresję”, a ludziom… w d*pach się poprzewracało.

Fot. Twitter/Marzena Paczuska
Fot. Twitter/Marzena Paczuska

 

Komentarz Paczuskiej spotkał się z lawiną krytyki ze strony internautów.

Słowa Paczuskiej skomentował również dr Mikołaj Sinica, członek Naczelnej Rady Lekarskiej:

Szanowna Pani, Zapraszam do Szpitala psychiatrycznego. z chęcią opowiem o chorobie, jaką jest depresja, jej przyczynach i patogenezie. Opowiedziałbym przy okazji o stygmatyzacji osób chorych psychicznie, wykluczeniu, hejcie, tragediach ludzkich.

Sama autorka nie widzi nic złego w swoim zachowaniu, a co więcej, zaczęła dalej wyśmiewać osoby z depresją. Mężczyzn chorych na depresję określiła mianem “rozmemłanych” i “zasmarkanych”. Potem pobanowała osoby ją krytykujące i ukryła swój profil.

Fot. Twitter/Marzena Paczuska

Źródło: Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close