Bez kategoriiGospodarkaPaństwoPolitykaPolskaPrawo

Tarcza Antykryzysowa – Polacy masowo składają wnioski o pomoc

O początku miesiąca polscy przedsiębiorcy złożyli już ponad 210 tysięcy wniosków o wsparcie.

Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, największym zainteresowaniem cieszyło się zwolnienie ze składek ZUS. Do tej instytucji trafiło ponad 168 tysięcy dokumentów. 37 tysięcy osób poprosiło o “postojowe” dla samozatrudnionych. Osoby pracujące w oparciu o własną działalność mogą domagać się od państwa świadczenia w wysokości 80% minimalnego wynagrodzenia. Daje to kwotę 2080 złotych brutto. Ten rodzaj pomocy mogą uzyskać również zleceniobiorcy. Ta forma pomocy cieszy się w tej grupie znacznie mniejszym zainteresowaniem. Zleceniobiorcy złożyli bowiem niecałe 2 tysiące wniosków w tej sprawie. Wniosek o pożyczkę dla mikroprzedsiębiorców złożyło z kolei ponad 25 tysięcy osób. Pozostałe wnioski w liczbie ponad 2,3 tysiąca dokumentów dotyczyło innych ulg. Mowa tu między innymi o odroczeniu składek lub rozłożeniu zaległości na raty.

O trudnej sytuacji w budżecie państwa wspominał niedawno Jarosław Gowin. W rozmowie z prezydentami miast przyznał, że rząd nie wprowadzi stanu klęski żywiołowej, bo… nie ma na to pieniędzy. Z kolei premier Morawiecki, w trakcie swojego sejmowego wystąpienia zaproponował, by wprowadzić nowe podatki, a pozyskane z nich pieniądze przeznaczyć na walkę z koronawirusem. Ministerstwo zapewnia jednak, że w przypadku Tarczy Antykryzysowej, pieniędzy dla potrzebujących Polaków wystarczy.

Na całym świecie na koronawirusa zachorowało już ponad 1,3 miliona osób, a ponad 74 tysiące zmarło. Najwięcej zarażonych jest w USA, Hiszpanii oraz we Włoszech. W Polsce na chwilę obecną odnotowano już 4 532 przypadki zakażenia i niestety 111 ofiar śmiertelnych.

Źródło: Money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close