EnergetykaGospodarkaPaństwoPolitykaPolska

Tauron od pół roku nie płaci swoim podwykonawcom? Odpowiedź spółki

Spółka Tauron odpowiada na doniesienia Radia Zet.

Jak poinformowało Radio Zet, spółka Tauron od pół roku nie płaci swoim podwykonawcom. Z tego powodu, co najmniej kilkunastu firmom ma grozić upadłość. Zaległości Tauronu wobec nich mają wynosić od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Co więcej, jak informuje rozgłośnia, Tauron zleca podwykonawcom kolejne prace. Te muszą zostać przez nich przyjęte, bo inaczej firmy czekają wysokie kary umowne.

Jednocześnie ujawniono zarobki Filipa Grzegorczyka, prezesa Tauron Polska Energia. Jak wynika z raportu rocznego za rok 2019, miał on zarobić aż 1,2 miliona złotych. Ponadto, raport ujawnił, że czteroosobowy zarząd Tauronu zarobił w sumie ponad 4,5 miliona złotych. I na wysokich zarobkach kadry zarządczej koniec pozytywnych informacji. Według raportu finansowego strata netto spółki wyniosła w ubiegłym roku 11,7 miliona złotych.

Do doniesień rozgłośni odniosła się rzeczniczka Tauronu, Ewa Groń. Przyznała, że w ostatnich miesiącach miała miejsce bardzo duża kumulacja zadań związanych z przyłączeniem do sieci, w tym ogromy przyrost przyłączanych instalacji fotowoltaicznych. Rzeczniczka przyznała, że w związku z tym część prac była odbierana z opóźnieniem w stosunku do pierwotnego terminu. Spółka miała być jednak w pełnym kontakcie z wykonawcami i informować ich “o czasowym przesunięciu terminu odbiorów”.

Staramy się, aby pomimo trudnej sytuacji w kraju – w związku z rozwojem epidemii koronawirusa – odbiory były realizowane na bieżąco, w oparciu o ustalony harmonogram wykonanych prac, z zastrzeżeniem jednak, że część terminów może być przesunięta za obopólną zgodą.

W swoim stanowisku Tauron nie sprecyzował, jak duże są zaległości wobec podwykonawców i czy doniesienia Radia Zet na ten temat są prawdziwe czy też nie. Przedstawiciele spółki podkreślają jednak, że Tauron jest “podmiotem stabilnym finansowo i wywiązującym się ze swoich zobowiązań umownych”.

Źródło: Bankier

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close