BankowośćGospodarkaPaństwoRynek pracyŚwiatZdrowie i medycyna

Fed uruchomił olbrzymi program pożyczkowy

Rezerwa Federalna USA uruchomi nowy program pożyczkowy o wartości 2,3 biliona dolarów, który ma zapewnić płynność między innymi małym i średnim przedsiębiorstwom, a także samorządom lokalnym oraz władzom stanowym w obliczu pandemii koronawirusa.

W ramach instrumentu wsparcia płynności dla samorządów Fed zaoferuje 500 miliardów dolarów pożyczek dla stanów i gmin, przez bezpośredni zakup takiej ilości krótkoterminowych bonów od stanów, a także dużych powiatów i miast.

Program pożyczek dla małego i średniego biznesu zapewni płynność w wysokości około 600 miliardów dolarów. Fed zapowiedział też zwiększenie wielkości i zakresu linii kredytowych w wysokości 850 miliardów dolarów dla korporacyjnych rynków pierwotnych i wtórnych oraz programu pożyczek opartego na papierach wartościowych zabezpieczonych aktywami.

Rezerwa Federalna uruchomi też program ochrony wynagrodzeń, który ma zapewnić płynność firmom dotkniętym przez pandemię koronawirusa.

Rolą Fedu jest zapewnienie jak największej ulgi i stabilności dla gospodarki w tym okresie ograniczonej działalności gospodarczej, a nasze dzisiejsze działania pomogą zapewnić, że ewentualne ożywienie będzie tak energiczne, jak to jest możliwe – podał prezes Fedu Jerome Powell

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close