BudownictwoGospodarkaPaństwoPrzemysłŚwiatZdrowie i medycyna

Hiszpania stopniowo “odmraża” gospodarkę

Hiszpański rząd zdecydował o podjęciu pierwszych kroków w kierunku „odmrożenia gospodarki”. Pracownicy przemysłu i sektora budowlanego od początku przyszłego tygodnia będą mogli wrócić do pracy.

Od 30 marca działalność większości przedsiębiorstw (poza firmami kluczowymi dla gospodarki) na polecenie rządu wstrzymała pracę. Cel był jeden – ograniczyć przyrosty zakażeń wirusem SARS-Cov-2 i nie dopuścić do zapaści służby zdrowia.

Po dwóch tygodniach zakaz przestaje obowiązywać w pierwszych branżach. Rząd zgodził się, by od poniedziałku 13 kwietnia do pracy wrócili pracownicy przemysłu i budowlanki. Otworzyć ponownie mają się również biura i firmy księgowe.

Rząd Hiszpanii nie zdecydował się jednak na zniesienie ograniczeń dotyczących sklepów oferujących towary inne niż te pierwszej potrzeby, barów i restauracji (za wyjątkiem możliwości realizowania zamówień w dostawie) czy branży rozrywkowej.

Nie sądzimy, by liczba zakażonych miała ponownie wzrastać – powiedziała Maria Jose Sierra, rzeczniczka prasowa rządowego centrum ds. walki z epidemią.

W czasie dwutygodniowego zamrożenia pracowali zatrudnieni w służbie zdrowia czy przedsiębiorstwach zapewniających dostęp do żywności.

Według najnowszych dostępnych informacji, w Hiszpanii z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 16 480 osób.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close