GospodarkaPaństwoPolitykaPolskaTransport

Mimo hucznych zapowiedzi, LOT jednak nie przejmie Condora. Internauci śmieją się z rządu.

Polska Grupa Lotnicza odstąpiła od zakupu niemieckiej linii lotniczej Condor.

Polska Grupa Lotnicza wydała oświadczenie, w którym poinformowała o odstąpieniu od transakcji zakupu niemieckiej spółki Condor. W mailu przesłanym PAP, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej, Katarzyna Majchrzak przekazała, że nie udzielają w tej sprawie więcej informacji.

Potwierdzam, że Polska Grupa Lotnicza poinformowała dzisiaj linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki. Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji.

PAP dotarło do anonimowego informatora, który przekonywał, że powodem takiej decyzji jest brak spełnienia warunków wejścia w życie tej transakcji. Polacy mieli nie uzyskać nawet potwierdzenia od niemieckiej linii czarterowej jej standingu finansowego.

Wykazanie się dobrym standingiem finansowym było jednym z kilku warunków, które musiał spełnić Condor, po zawarciu umowy kupna w styczniu tego roku. Sęk w tym, że po wybuchu pandemii koronawirusa, przez odwołanie lotów niemieckiej linii lotniczej, pogorszyły się jej wyniki. Co za tym idzie, Condor nie był w stanie wykazać standingu finansowego.

PGL, do której należą Polskie Linie Lotnicze LOT, miała przejąć ponad 50 samolotów i około 4,9 tysiąca pracowników spółki Condor. Opozycja przez cały ten czas przekonywała, że transakcja jest po prostu przepłacona i nie powinno do niej dojść. Mimo to obóz rządzący wskazywał, że przejęcie Condora to szansa dla Polski.

Wicepremier Jacek Sasin podkreślał niedawno, że przejęcie Condora było możliwe dzięki dobremu zarządzaniu LOT-em w ostatnich latach. Transakcję chwalił również prezydent Andrzej Duda.

Po ogłoszeniu rezygnacji, internauci nie zostawiają na rządzących suchej nitki. Odkopują stare wpisy prezydenta, premiera, ministrów i TVP i wyśmiewają – ich zdaniem – kłamliwą propagandę sukcesu. Część zauważa, że na umowie podpisanej w styczniu mogły widnieć zapisy o karach umownych.

Źródło: Money.pl, PAP

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close