PaństwoPolitykaPolskaTransportZdrowie i medycyna

Bareja wiecznie żywy? Morawiecki i Sasin na ,,uroczystości rozładunku maseczek”

Antonow dostarczył z Chin kilka milionów maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów.

Jeden z największych samolotów świata, An-225 Mrija dostarczył do Polski kilka milionów maseczek i kilkaset tysięcy kombinezonów ochronnych. W “uroczystości rozładunku” wzięli udział Jacek Sasin oraz Mateusz Morawiecki. 80 ton sprzętu zakupiły KGHM Polska Miedź oraz Lotos.

Fot. Twitter/Ministerstwo Aktywów Państwowych

Jak się okazało, sprzętu przywieziono mniej, niż zapowiadało wcześniej Ministerstwo Aktywów Państwowych. Ministerstwo informowało, że do Polski przyleci 400 ton sprzętu medycznego, w tym 7 milionów masek. Na lotnisku po lądowaniu prezes KGHM mówił już jednak o ponad 1 milionie maseczek, a premier Morawiecki o 80 tonach sprzętu medycznego.

Znaczną różnicę w przekazie wykpili internauci. Zauważają, że samolot nie mógłby nawet technicznie przewieźć 400 ton ładunku, ponieważ nie jest przystosowany do przewozu ładunku o tak ogromnej masie. Wpisy z błędnymi danymi są właśnie usuwane z Twittera, tak jak stało się to na koncie PAP.

Fot. Twitter/PAP

Internauci nie kryją również oburzenia całą ceremonią rozładunku. Ich zdaniem rządzący zrobili na lotnisku propagandową szopkę. Przypominają przykład Czech, gdzie sprzęt dotarł pod osłoną nocy, bez nadmiernej pompy i lansu rządu. Dodatkowo zauważają, że polscy politycy w przeciwieństwie Czechów, nie zachowali środków ostrożności i nawet nie ubrali maseczek.

Źródło: Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close