HandelPaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Żabka też będzie sprzedawać maseczki. I to taniej niż Poczta Polska.

Żabka będzie sprzedawać maseczki jednorazowe za kilka złotych.

Maseczki będzie można zakupić już od czwartku. Sieć odpowiada w ten sposób na wprowadzony przez rząd obowiązek zasłaniania nosa i ust. Do sprzedaży trafi aż 8 milionów maseczek, które będą dostępne w dziesięciosztukowych opakowaniach. Ich cena będzie zawrotnie niska, ponieważ jedynie 16,17 zł za opakowanie 10 sztuk. Wychodzi na to, że jedna sztuka kosztować będzie zaledwie 1,62 złotych.

To spora różnica w porównaniu do chociażby Poczty Polskiej. Poczta sprzedawać będzie swoje maseczki po niemal 50 zł za opakowanie. Trzeba jednak zauważyć, że maseczki oferowane przez Pocztę będą wielorazowego użytku i mogą być prane w 95 stopniach.

Jak się okazuje, zarówno sieć jak i franczyzobiorcy Żabki nie zarobią na sprzedaży. Cena obejmuje koszty produkcji i transportu. Jest to element działań mających na celu pomoc w uzyskaniu przez jak najszersze grono nabywców dostępu do środków ochronnych. Jako, iż w dobie epidemii popyt na środki ochronne jest duży, Żabka zdecydowała, że klient będzie mógł nabyć jedynie jedną paczkę maseczek.

Oprócz tego sieć wesprze również placówki służby zdrowia, przekazując im za darmo ponad pół miliona maseczek ochronnych. Ministerstwo Zdrowia ma wskazać Żabce najbardziej potrzebujące ośrodki, gdzie trafią darmowe maseczki maseczki.

Maseczki dla Żabki przyleciały do Polski w piątek. Specjalnie zorganizowany przez sieć samolot Boeing 747-400 Jumbo Jet wylądował w nocy na Lotnisku Chopina w Warszawie. Nie, tego samolotu nie przywitała delegacja rządowa.

Źródło: WirtualneMedia

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close