GospodarkaHandelOchrona środowiskaPaństwoPolitykaPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Koronawirus: Rząd cofnie część zakazów. Wiemy które!

Udało nam się dowiedzieć, które obostrzenia zostaną cofnięte.

W związku z pandemią koronawirusa, rząd non stop wprowadza kolejne zakazy i obostrzenia. Jak jednak udało nam się dowiedzieć, część z nich ma zostać poluzowana. Informacje o tym mają zostać ujawnione dziś, jednak przepisy będą obowiązywać od poniedziałku. Co szykują nam rządzący?

Rząd wycofa się z zakazu wstępu do lasów, parków, bulwarów i terenów zielonych. Zdaniem polityków PiS, miejsca te pozwalają na zażywanie aktywności na świeżym powietrzu, a ta pozwala na zachowanie dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Przypomnijmy, że zakaz wstępu do lasów spotkał się z negatywnym odbiorem wśród Polaków, którzy w mediach społecznościowych wskazywali na absurdalność takiego przepisu. Internauci zebrali również ponad 164 tysiące podpisów pod petycją w sprawie jego cofnięcia. Wychodzi na to, że rząd wsłuchał się w głosy obywateli. Co jednak ważne, mimo otwarcia tych miejsc, nadal będzie w nich obowiązywał zakaz gromadzenia się oraz nakaz noszenia nakryć na usta i nos.

Druga zmiana dotyczyć będzie sklepów. Z ujawnionych informacji wynika, że w sklepach zostaną wprowadzone zmiany co do limitu osób w nich przebywających. Liczba klientów uzależniona będzie nie od ilości kas jak dotychczas, a od powierzchni samego sklepu. Ilość osób ma być oceniana na podstawie prostego algorytmu, którego jednak na razie nie ujawniono.

Takie same zasady mają dotyczyć kościołów. Tu również ma zmienić się liczba wiernych. Teraz we mszy uczestniczyć będzie tym więcej osób, im większa jest świątynia. Mówi się, że zmiana to wynik rozmów prowadzonych pomiędzy rządem, a przedstawicielami Kościoła Katolickiego w Polsce.

W rządzie trwają również rozmowy o otwarciu części sklepów w galeriach handlowych. Wpasowałoby się to w plany rządu na temat stopniowego odmrażania polskiej gospodarki od 19 kwietnia. W tej jednak kwestii dyskusja nadal trwa i ogłoszenie pozytywnej decyzji jest niepewne.

Źródło: Warszawskie Plotki Biznesowe

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close