GospodarkaPaństwoPolitykaPolskaRynek pracyZwiązki zawodowe

4 000 brutto to spełnienie marzeń Polaków? Zaskakujące słowa nowego wiceministra finansów

Internauci przypomnieli zeszłoroczny wywiad nowego wiceministra finansów.

Piotr Patkowski objął stanowisko wiceministra finansów i Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych w czwartek. Jego nominacja wywołała szereg negatywnych komentarzy. Krytykujący wypominają mu zbyt młody wiek – 29 lat – oraz zwyczajny brak doświadczenia, wskazując wyłącznie na jego partyjną przeszłość.

Patkowski jest bowiem absolwentem prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2019 roku Patkowski startował w wyborach parlamentarnych z list PiS, jednak nie uzyskał mandatu i otrzymał 0,18% głosów. Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym, gdy wicepremierem i ministrem rozwoju i finansów był Mateusz Morawiecki. Następnie był doradcą Mateusza Morawieckiego oraz pełnił funkcję dyrektora Departamentu Oceny Skutków Regulacji w jego Kancelarii. Na początku tego roku został mianowany Koordynatorem Oceny Skutków Regulacji. Uczestnik Zespołu Programowania Prac Rządu.

Internauci wykopali stare materiały z Patkowskim. Szczególnie jeden z wywiadów zwrócił uwagę komentujących. Jest to zeszłoroczna rozmowa z kanału Niezależny Lublin, a w przytoczonym fragmencie Patkowski opowiada o swojej wizji klasy średniej.

Zdaniem nowego wiceministra finansów większość Polaków należących do klasy średniej marzy o wynagrodzeniu 4 000 złotych brutto (czyli około 2 900 złotych na rękę). Co więcej, jego zdaniem Prawo i Sprawiedliwość ,,spełnia marzenia” Polaków, ponieważ jedną z ich obietnic jest płaca minimalna na poziomie właśnie 4 000 złotych brutto. Wniosek jest więc prosty – Prawo i Sprawiedliwość jest partią klasy średniej, czyli (zdaniem wiceministra) 70% Polaków.

Z kolei serwis Donald przyjrzał się facebook’owemu profilowi nowego wiceministra i polubionym przez niego stronom. Patkowski może się pochwalić lajkowaniem takich stron jak: “Rozliczymy Andrzeja Dudę z obietnic wyborczych”, “Jebać Wegetarian i Wegan 2: Weterani Mięsnej Krucjaty”, “Tak dla rozwiązania kwestii górników przez generała Kiszczaka” czy “Gardzę studentami gdziekolwiek jestem”.

Trzeba przyznać, że nowy wiceminister nie miał najlepszego startu.
Mamy nadzieję, że zdąży się jednak wykazać swoją wiedzą i doświadczeniem podczas nadchodzącego kryzysu.

Źródło: Twitter

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close