HandelPolskaPrzemysłRynek pracyZdrowie i medycynaZwiązki zawodowe

Amica tnie pensje pracownikom. Prezes całkowicie rezygnuje z wynagrodzenia

Negatywne skutki epidemii koronawirusa dotknęły jednego z największych polskich producentów sprzętu AGD. Pracownicy spółki Amica przez 3 miesiące będą mieli obniżone pensje o 20 procent. Cięcia dotknęły też zarząd firmy z prezesem na czele.

Przedstawiciele spółki Amica porozumieli się z zakładową organizacją związkową oraz z przedstawicielami pracowników w Amica Handel i Marketing oraz Inteco Business Solutions. Ustalono obniżenie wymiaru czasu pracy i wynagrodzeń pracowników o 20 procent.

Cięcia będą obowiązywać przez 3 miesiące – w okresie od 20 kwietnia do 19 lipca 2020 roku. Obniżka dotyczy zasadniczej pensji. Cięcia dotknęły również premie do końca roku.

Redukcja kosztów zatrudnienia nie ominie także zarządu spółki. Wszyscy członkowie tego organu, a także rady nadzorczej zadeklarowali redukcję swoich wynagrodzeń o 30 procent na okres obowiązywania obniżek.

Przykład dał sam prezes. Jacek Rutkowski dodatkowo całkowicie zrezygnował ze swojej pensji.

Podobnego rodzaju działania oszczędnościowe – mające ograniczyć negatywne skutki gospodarcze związane z pandemią koronawirusa – planowane są w zagranicznych spółkach zależnych grupy kapitałowej Amica – czytamy w komunikacie.

Zarząd zaznaczył w nim, że będą przy tym uwzględniane rozwiązania wynikające z lokalnych pakietów pomocowych (programów wsparcia finansowego) uruchamianych ze środków publicznych w poszczególnych państwach, które mają złagodzić skutki kryzysu (takich jak dopłaty do wynagrodzeń czy zawieszenie płatności danin publiczno-prawnych).

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close