ŚwiatTechnologieTransport

Elon Musk wyśle ludzie w kosmos… już za miesiąc!

NASA ogłosiła datę pierwszego załogowego lotu kosmicznego SpaceX.

Marzenia miliardera Elona Muska na temat podróży kosmicznych i kolonizacji Marsa powoli zaczynają się spełniać. Po słynnym już wysłaniu w kosmos samochodu Tesla wraz z manekinem, teraz czas na żywych ludzi.

Przygotowania do pierwszego załogowego lotu w kosmos trwały w firmie SpaceX od dobrych kilku lat. Sam Elon Musk zapowiedział już w styczniu, że pierwszy lot załogowy odbędzie się między kwietniem a czerwcem.

Słowa Muska nie zostały rzucone na wiatr. Teraz NASA ogłosiła datę pierwszego załogowego lotu kosmicznego SpaceX. Dwóch amerykańskich astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) zabierze statek kosmiczny Dragon. Lot odbędzie się już za nieco ponad miesiąc, bowiem 27 maja. O sprawie napisał na Twitterze administrator NASA Jim Bridenstine:

27 maja NASA po raz kolejny wyśle z amerykańskiej ziemi amerykańskich astronautów na pokładzie amerykańskiego statku.

Statkiem SpaceX polecą dwaj astronauci, Robert Behnken i Douglas Hurley, którzy przygotowują się do tej misji od lat. Start z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na przylądku Canaveral na Florydzie powinien rozpocząć się 27 maja o godzinie 16:32 czasu miejscowego. Prawdopodobnie będzie transmitowany w internecie.

Warto zauważyć, że będzie to pierwszy lot z USA od prawie 10 lat, kiedy to w 2011 roku NASA została pozbawiona własnych środków transportowania astronautów i zaopatrzenia na ISS. Wymiana członków załogi ISS była realizowana wyłącznie za pomocą rosyjskich statków Sojuz, a agencja płaciła Rosjanom za jedno miejsce od 72 do 86 milionów dolarów.

Teraz czas na firmę Elona Muska.

Źródło: Business Insider

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close