PaństwoPolitykaPolskaŚwiatZdrowie i medycyna

Koronawirus: Duda obiecał Trumpowi, że Polska pomoże i wyśle im misję medyczną

Prezydent Andrzej Duda obiecał Trumpowi pomoc i wysłanie misji medycznej.

Prezydent Andrzej Duda oraz prezydent Donald Trump odbyli w sobotę półgodzinną rozmowę telefoniczną na temat walki z epidemią koronawisua. Jak informuje Gabinet Prezydenta RP, kontakt został zainicjowany przez stronę amerykańską.

Szef Gabinetu Prezydenta RP, Krzysztof Szczerski poinformował, że podczas rozmowy prezydenci poruszyli temat współpracy polsko-amerykańskiej przy opracowywaniu szczepionki. Andrzej Duda miał również wyrazić chęć pozyskania od USA szybkich testów na koronawirusa. Jak poinformował Szczerski, temat ,,spotkał się z otwartością ze strony amerykanów”.

Kwestia nowoczesnych, szybkich testów na koronawirusa, które Polska chce pozyskać z USA. Tu jest otwartość strony amerykańskiej na taką współpracę w dostarczeniu do Polski tych nowoczesnych testów.

To jednak nie wszystko. Andrzej Duda obiecał Donaldowi Trumpowi, że Polska wyśle do USA wojskową misję medyczną. Polacy mieliby wesprzeć amerykańską służbę zdrowia w Chicago.

Jest szansa na to, że ta dramatyczna sytuacja, jaka ma dzisiaj miejsce na świecie, jeszcze bardziej pogłębi relacje polsko-amerykańskie.

Biały Dom wydał oświadczenie, w którym prezydent Trump podziękował Andrzejowi Dudzie za obietnicę wysłania polskich lekarzy do Chicago. Przypomnijmy, że w USA sytuacja związana z koronawirusem jest niezwykle tragiczna. Zarażonych jest już ponad 770 tysięcy osób, a ponad 41 tysięcy zmarło.

Prezydent Trump podziękował prezydentowi Dudzie za zobowiązanie się do wysłania zaopatrzenia i polskich lekarzy do Chicago, by wspomóc USA zwalczać koronawirusa. Prezydent Duda podziękował prezydentowi Trumpowi za obecność amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Polsce.

Deklaracja Dudy spotkała się z mieszanymi opiniami wśród internautów. Część zwolenników prezydenta chwali jego działanie i chęć pomocy USA. Inni z kolei zauważają, że wysłanie polskich lekarzy do USA, w sytuacji gdy nasza krajowa służba zdrowia ledwo radzi sobie z koronawirusem, jest po prostu kuriozalne. Ponadto działanie Dudy uznają za kampanijny chwyt, bowiem Chicago, gdzie zostanie wysłana misja medyczna, jest największym skupiskiem Polonii amerykańskiej.

Źródło: PAP, Gabinet Prezydenta RP

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close