GospodarkaHandelPaństwoPolskaZdrowie i medycyna

Żabka sprzeda kolejne 10 milionów maseczek. A potem kolejne 10 milionów.

Sieć Żabka kontynuuje sprzedaż maseczek ochronnych.

Sieć Żabka poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży kolejnych 10 milionów maseczek ochronnych. To już druga taka dostawa. Pierwsze 8 milionów sztuk można było zakupić już od czwartku. Sieć odpowiada w ten sposób na wprowadzony przez rząd obowiązek zasłaniania nosa i ust. Jak widać popyt na produkt był niezwykle wysoki, skoro sieć chce sprzedać kolejne 10 milionów maseczek.

Cena i zasady pozostają niezmienne. Jednorazowe maseczki nadal będą dostępne w dziesięciosztukowych opakowaniach, a ich cena będzie wynosić jedynie 16,17 zł za opakowanie. Sieć poinformowała również, że organizuje także trzecią 10-milionową dostawę.

Realizacja takiego zamówienia to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne, począwszy od sprawnego zamówienia, przez odprawę celną w Chinach, po przygotowanie transportu lotniczego i dystrybucję do sklepów. Lotnisko w Szanghaju, z którego nasze transporty są realizowane, obsługuje zamówienia z całego świata. Podejmujemy wysiłek, aby wszyscy Polacy mogli je zakupić w przystępnej cenie. Maseczki przyleciały w dwóch turach, pierwsza w ub. sobotę tj.18.04. i już dzisiaj zrealizowaliśmy dostawy do ok. trzech tysięcy sklepów. Druga wylądowała w poniedziałek na Lotnisku Chopina i będzie dystrybuowana od najbliższej środy. Organizujemy także kolejną, trzecią już turę ok. 10 milionów maseczek, która przyleci 26 kwietnia i będzie dystrybuowana w następnym tygodniu.

Wszystkie maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych i są zgodne z normą EN149. Zarówno sieć jak i franczyzobiorcy Żabki nie zarobią na sprzedaży, a cena obejmuje koszty produkcji i transportu. Jest to element działań mających na celu pomoc w uzyskaniu przez jak najszersze grono nabywców dostępu do środków ochronnych. Żabka zdecydowała, że klient będzie mógł nabyć jedynie jedną paczkę maseczek. Ma to zapobiec ewentualnym spekulacjom i oszustwom.

Źródło: Wirtualne Media

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close