HandelPolskaŚwiatTechnologieTelekomunikacja

Szykuje się duże przejęcie na rynku telekomunikacyjnym

Spółka P4, operator sieci komórkowej Play, podpisała przedwstępną umowę nabycia 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska za 60,7 miliona złotych. Teraz spółka czeka na zgodę UOKiK.

Cenę nabycia 100 procent udziałów w Virgin Mobile Polska została ustalono na 13,4 milionów euro, a więc 60,7 miliona złotych. Play podał, że transakcja zakupu Virgin Mobile Polska zostanie sfinansowana ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne finansowanie zewnętrzne.

Nabycie VMP, uwzględniając koszty integracji oraz przewidywane synergie, powinno mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy Spółki w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia – napisano w komunikacie

Nabycie Virgin Mobile Polska przez Play wymaga jeszcze zgody antymonopolowej prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Virgin Mobile pojawił się w naszym kraju 2012 roku jako element należącej do Richarda Bransona grupy Virgin. Oferowała ona produkty i usługi w niemalże każdym sektorze gospodarki. Sieć od samego początku kusiła atrakcyjną ofertą. Minuta połączenia głosowego lub wideo do wszystkich krajowych sieci kosztowało 19 groszy w naliczaniu sekundowym. MMS-y zaś kosztowały 25 groszy.

Na razie nie jest jeszcze jasne co dokładnie oznacza przejęcie Virgin Mobile przez Playa dla użytkowników tego pierwszego. Te szczegóły prawdopodobnie zostaną nam przekazane po zatwierdzeniu przejęcia przez UOKiK.

Źródło: BIPolska

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close