GospodarkaHandelPaństwoPolskaRynek pracyWarszawaZdrowie i medycyna

Galerie handlowe otwarte od 18 maja?

Pierwsze galerie informują pracowników o powrocie do pracy i podają konkretną datę – informuje “Rzeczpospolita”. To na razie informacja nieoficjalna, rząd przedstawił niedawno plan odmrażania gospodarki, ale nie podał wtedy konkretnych dat.

“Rz” informuje, że o dacie powrotu do pracy poinformowały pracowników centra handlowe. Wola w Warszawie, Bielany we Wrocławiu i gdańska Galeria Madison.

Z informacji płynących ze źródeł zbliżonych do rządu wynika, że część ministrów popiera nawet wcześniejszą niż 18 maja datę uruchomienia takich placówek. Ponieważ bez handlu i usług gospodarka nie zacznie się na nowo rozkręcać po okresie zamrożenia – pisze dziennik.

W rządzie trwa spór o termin otwarcia galerii handlowych, a tymczasem handel zaczyna się sam powoli odmrażać. Kolejne sieci handlowe podejmują decyzje o otwarciu sklepów, które zgodnie z prawem mogą działać. Część swoich placówek otworzyły sieci H&M i CCC.

H&M zamknął wszystkie salony odzieżowe w Polsce 14 marca, gdy został do tego zmuszony przez rozporządzenie rządu ograniczające handel w centrach handlowych. Wtedy przestały działać też cztery sklepy znajdujące się poza galerami i mające poniżej 2 tysięcy metrów kwadratowych, które nie musiały zostać zamknięte. We wtorek 21 kwietnia placówki te ponownie otworzyły swoje drzwi przed klientami.

CCC zdecydował się uruchomić ponownie 100 sklepów działających poza centrami handlowymi, czyli w małych parkach handlowych lub przy ulicach handlowych. To placówki zlokalizowane głównie w małych miastach. Również w tych sklepach zastosowano niezbędne środki bezpieczeństwa dla pracowników i klientów.

Źródło: “Rz”

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close