PolskaRynek pracyTransportZdrowie i medycynaZwiązki zawodowe

PLL LOT szykuje zwolnienia grupowe?

Związek Zawodowy Personelu Pokładowego i Lotniczego twierdzi, że w w Polskich Liniach Lotniczych LOT szykują się zwolnienia grupowe. Sytuacja jest trudna, zarząd spółki już zapowiedział obniżenie załodze pensji nawet o 70 procent. Jednak zapewnia, że zwolnień nie szykuje.

Potencjalne zwolnienia byłyby wynikiem kryzysu gospodarczego i wstrzymania rejsów pasażerskich – informuje RMF FM. Z tego powodu LOT zaproponował załodze obniżenie wynagrodzeń – nawet o 70 procent. W wielu przypadkach oznacza to obniżenie podstawy wynagrodzenia do 2600 złotych brutto miesięcznie, nawet na 3 lata. Negocjacje trwają, ale związkowcy nie godzą się na proponowane warunki.

Ludzie nas do tego nie upoważnili, w związku z tym nie podpiszemy tego porozumienia i prawdopodobnie skończy się zwolnieniami grupowymi – powiedziała wiceszefowa związku zawodowego Agnieszka Szelągowska.

Zarząd LOT-u odpowiedział, że priorytetem spółki i jedynym rozważanym scenariuszem jest utrzymanie miejsc pracy, stąd konieczność obniżenia wynagrodzeń. Nie ma tam mowy o zwolenianach.

Z kolei związkowcy zarzucają władzom spółki, że proponując tak drastyczne cięcia, same nie rezygnują ze swoich uposażeń. “Zarząd, jak pączek w maśle, 0 zł mniej. A stewardesy i pilotów na samozatrudnienie w spółeczkach. Narodowy przewoźnik LOT…” – czytamy w emocjonalnym wpisie na Twitterze związkowców.

Źródło: RMF

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close