Doradztwo biznesoweGospodarkaPaństwoPolskaPrawoRynek pracyWarszawa

Warszawa chce wspierać przedsiębiorców. Uruchomi darmowe konsultacje online!

Warszawa przygotowała darmowe konsultacje księgowe, prawne i biznesowe.

Kryzys wywołany koronawirusem dotyka coraz większej ilości przedsiębiorców. Wprowadzona przez rząd Tarcza Antykryzysowa, zdaniem wielu z nich jest po prostu zbyt skomplikowana i niezrozumiała. Z pomocą wychodzi miasto stołeczne Warszawa. Stołeczni przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z darmowych porad prawnych, księgowych i biznesowych.

Warszawa po raz kolejny ruszyła z programem doradczym Academy_Smolna, który skierowany jest do przyszłych i funkcjonujących już na rynku biznesów. Celem programu jest wsparcie firm w rozwoju i utrzymaniu się na rynku. W ramach programu, przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wiedzy ekspertów i praktyków biznesu w ramach 630 godzin indywidualnych konsultacji. Z uwagi na epidemię, tegoroczna edycja odbędzie się oczywiście online.

Jak przekonuje Grzegorz Kaczorowski, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy, inicjatywa wsparcia dla firm jest obecnie bardzo ważna i potrzebna:

Przeniesienie programu wsparcia do formy online jest kluczowe w aktualnej sytuacji, kiedy przedsiębiorcy masowo zawieszają i zamykają działalność gospodarczą. (…) Aktualnie wielu przedsiębiorców – tych początkujących jak i działających od lat, mierzy się z trudną sytuacją gospodarczą spowodowaną pandemią, dlatego tym bardziej jest to ważna i potrzebna. W ramach Academy_Smolna#2020 od marca aż do grudnia 2020 przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ponad 630 godzin konsultacji tematycznych.

Dla kogo ten projekt?

Projekt Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy kierowany jest do osób, które dopiero planują założyć firmę lub już ją prowadzą i mają problemy z jej utrzymaniem na rynku i rozwojem. Organizatorzy przekonują, że w ich konsultacjach mogą wziąć udział przedsiębiorcy prowadzący różnego rodzaju biznesy.

W konsultacjach może wziąć udział np.: młoda marka odzieżowa sprzedająca ubrania przez Instagram jak i też właściciele bardziej tradycyjnych biznesów jak kawiarnia czy salon kosmetyczny. Program jest także otwarty dla tych przedsiębiorców, którzy szczególnie teraz potrzebują wsparcia.

Jak przekonują organizatorzy, doradcy na bieżąco uzupełniają także swoją wiedzę, w tym z zakresu Tarczy Antykryzysowej. Jak dodaje Adrian Migoń, Prezes Fundacji Inkubator Technologiczny, obecna ustawa jest niezwykle skompilowana i paradoksalnie sprawia przedsiębiorcom wiele problemów.

Aktualna ustawa ma ponad 160 stron i przedsiębiorcy nie wiedzą jak się w niej odnaleźć. Dlatego z pomocą przychodzą eksperci Academy_Smolna, którzy będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem m.in. w zakresie księgowości oraz przygotowania wniosków o otrzymanie wsparcia. Dzięki temu przedsiębiorcy nie będą musieli sami przedzierać się przez skomplikowane formalności, tylko skupić się na utrzymaniu i rozwoju firmy

Bogata oferta programu

W ofercie programu znajdziemy mentoring biznesowy oraz konsultacje prawne i księgowe. Konsultacje podzielone będą na obszary tematyczne, które sprawiają przedsiębiorcom najwięcej trudności: księgowość, prawo gospodarczo-handlowe, prawo własności intelektualnej oraz obszary biznesowe w tym między innymi model biznesowy, przenoszenie działalności do Internetu, promocja w social media, efektywna sprzedaż czy strategia firmy. Wszystko to prowadzone będzie przez wyspecjalizowanych doradców, co ma zapewnić przedsiębiorcom profesjonalne wsparcie. Dodatkowo, program dla beneficjentów jest bezpłatny!

Program Academy_Smolna#2020 realizowany jest przez Fundację „Inkubator Technologiczny” (Youth Business Poland), której partnerami są firma InFakt – lider w branży księgowości i międzynarodowa kancelaria prawna Hogan Lovells. Szczegóły programu i informacje o zapisach można śledzić na stronie: www.firma.um.warszawa.pl lub https://ybp.org.pl/academy_smolna/

Źródło: Informacje prasowe

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close