BankowośćEnergetykaMediaPolskaTechnologieTelekomunikacja

Polsat kupuje Interię.

Jeden z największych polskich portali internetowych sprzedany. Telewizja Polsat zawarła z Bauer Media Group umowę przedwstępną kupna Grupy Interia.

Jak podano w w komunikacie, jest to strategiczna decyzja dla rozwoju Grupy Polsat. Dzięki niej imperium medialne Zygmunta Solorza-Żaka poszerzy się o internet. Dotąd miliarder miał tu jedynie serwis VOD “Ipla”.

Po finalizacji transakcji, uzależnionej od uzyskania przez Telewizję Polsat odpowiedniej zgody antymonopolowej, Grupa Interia wejdzie w skład Grupy Polsat, największej w Polsce i regionie grupy medialno-telekomunikacyjnej – czytamy w komunikacie.

Z raportu giełdowego wynika, że kwota transakcji za 100 procent udziałów w spółce, do której należy Grupa Interia, to 422 milionów złotych. Kwota może się jednak zmienić, bo jest uzależniona od transakcji Polsatu ze sprzedającym oraz odsetek liczonych od końca 2019 roku do dnia ostatecznego zawarcia transakcji. Pieniądze na zakup Grupy Interia pochodzą ze środków własnych.

Jesteśmy polską firmą i jesteśmy dumni z bycia liderem rynku mediów i telekomunikacji w Polsce. Zakup Grupy Interia to kolejna strategiczna inwestycja w rozwój naszej Grupy. Jesteśmy podekscytowani ogromną skalą możliwości i synergii, jakie stwarza ta inwestycja. Liczymy na dynamiczny rozwój Interii – mówi cytowany w komunikacie prasowym Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela.

Z danych badania internetu Megapanel wynika, że Grupa Interia jest szóstym podmiotem w Polsce. Pod względem użytkowników wyprzedza ją między innymi Facebook, Google, YouTube czy Grupa Wirtualna Polska. W skład Grupy poza portalem Interia.pl wchodzą też serwisy: Pomponik.pl, Smaker.pl czy Maxmodels.pl.

Tym samym w rękach Zygmunta Solorza-Żaka jest już telewizji Polsat, platforma Cyfrowy Polsat, serwis VOD Ipla, radio Muzo.FM, firma informatyczna Asseco, sieć komórkowa Plus oraz operator telekomunikacyjny Netia. Poza tym w skład około 10-miliardowego majątku biznesmena wchodzi też Plus Bank oraz zespół elektrowni Pątnów-Adamów-Konin.

Polsat kupuje portal Interia od niemieckiego koncernu Bauer Media Group. To właściciel radia RMF FM oraz wydawca gazet takich jak: “Claudia”, “TeleŚwiat”, “Życie na gorąco” czy “Przyjaciółka”.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close