PolskaTurystyka

Pierwsza restauracja w Polsce otwarta!

Doskonały pomysł przedsiębiorcy z Jasła.

W związku ze stanem pandemii, restauracje w Polsce mogą sprzedawać jedzenie tylko na wynos, lub z dowozem. Pewien przedsiębiorca wpadł jednak na pomysł, który pozwolił mu bezpiecznie otworzyć swoją restaurację.

Grzegorz Schabiński, bo o nim mowa. Jest współwłaścicielem hotelu U Schabińskiej. Hotel posiada restaurację, która od dzisiaj jest jedyną otwartą restauracją w Polsce.

Zgodnie z prawem i bezpiecznie

Zgodnie z decyzją premiera, 4 maja (dzisiaj) otwarte zostały hotele i inne lokale, oferujące miejsca noclegowe. Ten właśnie czynnik okazał się kluczowy dla powodzenia całego pomysłu. Jak więc działa cały pomysł? Otóż właściciele hotelu udostępnili gościom restauracji pokoje, w których mogą spokojnie zjeść zamówione w restauracji dania. Rozwiązanie genialne w swej prostocie.

Gościom, którzy przyjdą do naszego hotelu na obiad, będziemy wynajmować pokoje za symboliczną złotówkę. Zameldują się w recepcji, do pokoju dostaną menu i będą mieli dwie godziny, by spokojnie zjeść obiad, który zamówią. Wszystko zgodnie z prawem i z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa

tłumaczy Schabiński.

Sposób na kryzys

Ponowne otwarcie restauracji na pewno będzie zbawienne w skutkach. Nie tylko dla właściciela, któremu ruch ten pozwoli przejść przez kryzys i odzyskać źródło finansowania biznesu, ale też dla mieszkańców Jasła, którzy, jak się okazuje, głośno domagali się otwarcia.

Bardzo dużo jaślan dzwoni z pytaniami, kiedy się otwieramy. Po dwóch miesiącach siedzenia w zamknięciu, izolacji chcą wyjść z domów, odreagować jakoś, zmienić klimat. Przychodząc do nas na obiad, będą mieli tę możliwość. Są też ludzie, którzy spotykają się w interesach, potrzebują spokojnego miejsca do rozmów, a nie siedzenia w samochodzie z maseczkami na twarzy. Mamy trudne czasy, izolacja robi swoje, trzeba sobie nawzajem pomagać.

komentuje właściciel.

Właścicielom hotelu i restauracji U Schabińskiej serdecznie gratulujemy zaradności i pomysłu. Odnotowujemy datę ponownego otwarcia pierwszej w Polsce restauracji: 4 maja 2020, U Schabińskiej, Floriańska 42, Jasło.

Źródło: naszemiasto.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close