GastronomiaGospodarkaHandelPaństwoPolskaPrawoZdrowie i medycyna

Rząd planuje otwarcie restauracji i barów… ale tylko niektórych i pod pewnymi warunkami

Otwarcie restauracji już niedługo, ale częściowo i pod pewnymi warunkami

Według informacji do jakich dotarło RMF FM, rząd planuje otwarcie restauracji oraz barów od 18 maja. Informacje o tym przekazał na swoim Twitterze dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

Jednakże, otwarte będą mogły być wyłącznie częściowo. Okazuje się bowiem, że restauracje i bary będą mogły przyjmować klientów wyłącznie z ogródkach restauracyjnych. Co więc z lokalami, które nie posiadają swoich ogródków? Niestety, ale mają pecha i pozostaną zamknięte. Rząd nie przewiduje na razie umożliwienia lokalom gastronomicznym wpuszczania odwiedzających do sal wewnętrznych.

Pomysły rządu na temat częściowego otwarcia lokali wydają się dość kontrowersyjne. Ich klienci nie będą musieli mieć ani maseczek, ani rękawiczek, a obsługa nie będzie też musiała sprawdzać ich temperatury. W ramach obostrzeń, stoliki w restauracji będą musiały być od siebie oddalone o co najmniej 2 metry. Lokale będą musiały także mieć obowiązkowo zatrudnionych kelnerów, a gość nie będzie mógł podejść do baru lub lady. Takie przepisy mogą być problemem dla restauracji samoobsługowych. Te by móc w ogóle działać, będą musiały zatrudnić kelnerów.

Obecnie restauracje mogą sprzedawać posiłki wyłącznie na wynos. Radio zastrzegło, że do 18 maja plany rządu mogą się jeszcze bardzo zmienić, a wszystko zależeć będzie od rozwoju epidemii. O szerszym otwarciu lokali nie ma jednak w najbliższym czasie w ogóle mowy.

Źródło: Money

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close
Close