MediaPolskaŚwiatTechnologie

Xiaomi miało wgląd do treści przeglądanych przez użytkowników w trybie incognito!

Telefony marek Xiaomi i Redmi pobierały wrażliwe dane użytkowników

O sprawie informuje portal Spidersweb. Telefony pobierały dane wrażliwe, a na serwery Xiaomi trafiały między innymi historie przeglądarek i zrzuty ekranu. Dane trafiały tam z przeglądarek Mi Browser Pro i Mint Browser, w przypadku włączenia trybu incognito. Przeglądarki pobierały historię przeglądanych stron, odtwarzanych piosenek, zrzuty ekranu i listę otwieranych folderów.

Wiele wskazuje na to, że wszystko przez błąd aplikacji. Xiaomi już naprawiło błąd i stworzyło aktualizacje obu przeglądarek. Po aktualizacji oprogramowania Mi Browser/Mi Browser Pro (v12.1.4) i Mint Browser (v3.4.3) będzie można wyłączyć gromadzenie danych podczas używania trybu incognito. Od 4 maja przeglądarki dostępne są w Google Play.

Przedstawiciele Xiaomi zapewniają, że dane zbieranych w ten sposób danych nie można było połączyć z konkretnym użytkownikiem. Przed uruchomieniem trybu incognito użytkownicy musieli wyrazić zgodę na zbieranie informacji. Przekazywane dane miały posłużyć ulepszaniu tworzonych przez firmę urządzeń.

Biorąc pod uwagę, co użytkownicy zazwyczaj przeglądają w sieci w trybie incognito, informacja o pobieraniu danych i zrzutów ekranów mogła przyprawić wielu klientów o lekki zawał serca. 🙂

Warszawa: Rozszalały tłum pod sklepem Xiaomi: ,,Nie pchajcie się ku*wa!”

Źródło: Spidersweb

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close