EnergetykaHandelPaństwoPolskaPrzemysłŚwiat

Orlen podwoi liczbę swych stacji paliw na Słowacji

Grupa Orlen planuje dalszą ekspansję i rozwój sieci swych stacji paliw na Słowacji. Na tamtejszym rynku koncern zakończył ubiegły rok z 10. tego typu obiektami, a w tym roku zamierza podwoić tę liczbę. Najnowszą, czyli 11. już placówkę otwarto właśnie w miejscowości Rużomberk – podał PKN Orlen.

Informując w środę o swych planach, dotyczących stacji paliw na rynku słowackim, płocki koncern zapowiedział, że Grupa Orlen będzie rozwijać tam także swój format gastronomiczny, otwierając w najbliższych miesiącach 7 kolejnych punktów Stop Cafe.

Grupa Orlen planuje w tym roku dalszą ekspansję i rozwój sieci na Słowacji. Koncern zakończył ubiegły rok z dziesięcioma stacjami paliw na tym rynku, a w tym roku zamierza tę liczbę podwoić. Najnowszy obiekt otwarto właśnie w słowackim Rużomberku – oznajmił w komunikacie PKN Orlen.

Koncern przypomniał, że Grupa Orlen pojawiła się na słowackim rynku detalicznym w kwietniu 2019 roku i aktualnie posiada tam 11 stacji działających pod wspólną marką Benzina i Grupa Orlen.

Do rozwoju naszej sieci detalicznej podchodzimy w sposób zrównoważony i kompleksowy, dostosowując nakłady inwestycyjne do uwarunkowań lokalnych i oczekiwań rynkowych. W Polsce i Czechach inwestujemy przede wszystkim w modernizację sieci, podnoszenie standardu i rozszerzanie oferty. Na Słowacji z kolei koncentrujemy się na szybkim rozwoju sieci – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Jak podkreślił, “wyniki sprzedaży za ubiegły rok pokazują, że sieć Grupy Orlen została dobrze przyjęta na rynku słowackim i ma tam duży potencjał wzrostu“.

Chcemy jak najlepiej wykorzystać doświadczenie z bardzo zbliżonego rynku czeskiego, by również na Słowacji dołączyć wkrótce do grona rynkowych liderów w obszarze sprzedaży detalicznej – zapowiedział szef PKN Orlen.

Według PKN Orlen, w ubiegłym roku słowacka sieć stacji paliwowych Grupy Orlen odnotowała ponad 260 tysięcy transakcji, z czego ponad połowa zawierała sprzedaż pozapaliwową. “Podobnie jak w Czechach, na słowackich stacjach dostępne są polskie produkty między innymi napoje, artykuły spożywcze, oleje i płyny eksploatacyjne” – zaznaczył koncern. Wspomniał jednocześnie, iż obecnie słowaccy kierowcy korzystają ze stacji paliw Grupy Orlen zlokalizowanych w obszarach miejskich w Malackach, Holicach, Lużiankach, Selpicach, Suranach, Strecnie, Tesarskych Mlynanach, Senci, a od niedawna również w Rużomberku.

Źródło: bankier.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close