GospodarkaMotoryzacjaPrzemysłRynek pracyŚwiatZdrowie i medycyna

Telsa wstrzymuje produkcję, a BMW inwestycje

Tesla zawiesza czasowo produkcję w fabryce na przedmieściach Szanghaju wynika z nieoficjalnych informacji Bloomberga. W Europie z kolei BMW zapowiedziało, że wstrzymuje inwestycje w związku ze spadkiem popytu.

Pięciodniowa przerwa świąteczna dla pracowników zakładów produkcyjnych Tesli została przedłużona do 9 maja. Według informatorów serwisu fabryka Tesli ma problemy z urządzeniami produkcyjnymi. Z kolei chiński media donoszą o braku części. Skutek jest taki, że Telsa wstrzymuje produkcję właściwie na całym świecie.

Problemy branży motoryzacyjnej dotknęły również europejskie koncerny. Jak podaje Reuters, również BMW musi ograniczyć swoje inwestycje. Dyrektor finansowy koncernu Nicolas Peter przyznał, że firma stara się oszczędzać gotówkę, aby przeciwdziałać spadkowi popytu spowodowanemu rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa.

W świetle obecnej sytuacji opóźnimy wiele projektów, takich jak zakład na Węgrzech. Inne projekty będą musiały zostać dokładnie przemyślane – powiedział cytowany przez Reutersa Nicolas Peter.

Na początku kwietnia, europejscy producenci aut zrzeszeni w stowarzyszeniu ACEA domagali się od UE “zdecydowanych i skoordynowanych działań“, aby uchronić koncerny, ich dostawców i dystrybutorów przed katastrofalnymi dla branży konsekwencjami epidemii.

Kryzys w motoryzacji zapoczątkowany został w momencie, gdy zamknięto wiele fabryk w Chinach. To spowodowało przerwanie globalnego łańcucha dostaw. Przestoje w produkcji i poważny spadek popytu dopełniły problem.

Źródło: money.pl

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close