GospodarkaPaństwoPolitykaPolskaPrawoWarszawa

Warszawa: Trwa kolejny Strajk Przedsiębiorców! Policja blokuje przemarsz. [RELACJA]

W Warszawie trwa kolejny Strajk Przedsiębiorców

W Warszawie rozpoczął się kolejny protest niezadowolonych przedsiębiorców. Strajk Przedsiębiorców to inicjatywa niezadowolonych z działań rządu przedsiębiorców oraz Pawła Tanajno, kandydata na prezydenta. Manifestujący przedsiębiorcy sprzeciwiają się przede wszystkim Tarczy Antykryzysowej, która ich zdaniem jest wybitnie nieskuteczna, i związanej z nią biurokracji.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy strajk. Wczorajszy zakończył się o 2 w nocy interwencją Policji. Policja zlikwidowała „miasteczka protestujących”, które protestujący rozstawili pod Kancelarią Premiera i zatrzymała wszystkich uczestników strajku.

Protestujący zebrali się dziś ponownie, tym razem na warszawskiej Patelni. Wśród obecnych jest posłowie Grzegorz Braun i Janusz Korwin-Mikke.

O 16:40 kilkaset osób wspólnie ruszyło na ulicę Nowogrodzką, gdzie znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości.

Nie przemieścili się jednak daleko, ponieważ Policja zablokowała ich marsz przy Pałacu Kultury i Nauki. Protestujący usiedli na ziemi i odśpiewali hymn Polski.

17:00

Przyniesiono kwiaty, które dzieci przedsiębiorców rozdawali Policjantom.

17:20

Doszło do przepychanek, a jedna z kobiet upadła na ziemię. Protestujący krzyczą, że policja pobiła kobietę. Policja apeluje przez megafon o rozejście się. Policja próbowała wyprowadzić jedną z protestujących kobiet.

17:40

Poseł Braun wezwał do kontaktu z dowodzącym akcją. Policja nie zrobiła tego, a jeden z funkcjonariuszy zaapelował do posła o opuszczenie przez niego strajku. Sytuacja jest napięta. Poseł Braun przemawia i informuje, że chce opuścić miejsce strajku wraz ze swoimi asystentami społecznymi – organizatorami marszu.

17:52

Doszło do kolejnej szarpaniny. Poseł Braun przez megafon apeluje do Policji, by ta zaniechała przemocy i informuje, że zaatakowano jego asystentów. Słychać okrzyki GESTAPO!

17:54

W związku ze Strajkiem, stołeczna Policja opublikowała Tweeta

17:57

Poseł Braun zapowiedział, że zadzwoni do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek by poinformować o naruszeniu nietykalności przez Policję. Sytuacja jest napięta.

18:07

Policja wyniosła kolejnych protestujących. Pozostała na miejscu grupa strajkujących przypięła się do siebie pasem. Atmosfera jest gorąca. Policja apeluje o rozejście się, ale nie wypuszcza ludzi z kordonu.

18:14

Policja wywozi kolejnych uczestników Strajku. Protestujący spokojnie oddają się w ręce funkcjonariuszy. O spokój i “pokojowe poddanie się” apelował organizator Paweł Tanajno.

18:23

Rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował PAP, że Policja dokonała zatrzymań prewencyjnych osób uczestniczących w Strajku Przedsiębiorców. Marczak wyjaśnił, że zgromadzenie jest nielegalne, a uczestnicy kontynuują swoje działania mimo apeli policji.

18:30

Sytuacja nieco się uspokoiła. Policja otoczyła małe grupki protestujących. Tymczasem na zewnątrz zebrali się pozostali protestujący i można odnieść wrażenie, że to oni otoczyli funkcjonariuszy.

18:40

Policja zatrzymała organizatora Strajku i kandydata na prezydenta, Pawła Tanajno. Protestujący zablokowali przejazd nieoznakowanego radiowozu z zatrzymanym. Ludzie kładą się pod koła.

19:05

Nieoznakowany radiowóz z Tanajno nadal nie odjechał. Protestujący siedzą na ziemi i blokują wyjazd. Trwa kłótnia z Policją.

19:55

Pod nogi jednego z protestujących ktoś rzucił petardę. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Jedna z protestujących przemawia i ostrzega przed 5G i szczepionkami. xD

20:10

Organizatorzy zakończyli Strajk i zaapelowali do uczestników o rozejście się. Jednocześnie zapowiedzieli, że nie składają broni i zorganizują kolejne Strajki. Więcej informacji zostanie ujawnionych na facebook’owej grupie Strajk Przedsiębiorców. Ludzie powoli rozchodzą się do domów. Bardzo powoli.

[ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

 

Warszawa: Strajk Przedsiębiorców spacyfikowany przez policję! Kandydat na prezydenta zatrzymany!

Źródło: Facebook

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Close
Close