PaństwoPolitykaPolskaŚwiatZdrowie i medycyna

Orlen dostarczył 735 tys. masek, 34 tys. litrów płynów do dezynfekcji… do Watykanu

Państwowy Orlen wysłał do Watykanu zapas maseczek i płynu dezynfekującego

O wysłaniu zapasu maseczek i środków ochronnych poinformował na swoim Twitterze prezes Orlenu, Daniel Obajtek. Prezes podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za współpracę i wsparcie przy przeprowadzeniu akcji pomocowej. To właśnie rozmowa Andrzeja Dudy z papieżem przyczyniła się do przekazania materiałów.

Jak możemy przeczytać w komunikacie Orlenu, środki zostały przekazane do Watykanu i Urzędu Dobroczynności Apostolskiej. Materiały trafią do najbardziej potrzebujących, którzy są pod opieką Jałmużnika Papieskiego. Maseczki i płyny dezynfekujące otrzymają również jednostki Żandarmerii Watykańskiej i Gwardia Szwajcarska oraz migranci, bezdomni i pacjenci domów opieki.

Koncern przekazał 705 tysięcy maseczek jednorazowych, 30 tysięcy masek masek polskiej firmy Brubeck, 3,6 tysięcy sztuk płynu do dezynfekcji rąk o pojemności 5 litrów, 3,2 tysięcy sztuk płynu do dezynfekcji powierzchni o pojemności 5 litrów oraz 10 tysięcy kombinezonów ochronnych.

Transport do Watykanu został zorganizowany przez państwowy Orlen po kwietniowej rozmowie Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem. Minister Krzysztof Szczerski przekonuje, że rozmowa była bardzo serdeczna, a Ojciec Święty jest niezwykle wdzięczny za przekazane środki.

To była serdeczna, półgodzinna rozmowa. Prezydent Andrzej Duda poinformował Ojca Świętego, jakiej pomocy udziela Polska innym krajom w czasie pandemii, o polskich misjach medyczno-wojskowych, o pomocy sprzętowej. Ojciec Święty uznał to za wspaniały przejaw solidarności międzynarodowej oraz za przykład polskiego ducha, pomocy bliźnim w czasie trudnym.


A wy, wpłaciliście już pieniądze na prywatne zbiórki na sprzęt dla polskich lekarzy?

Źródło: TVP Info

Tagi

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close